Роботодавців штрафуватимуть за невиплату зарплат | Київ.Info

Роботодавців штрафуватимуть за невиплату зарплат

У Мінсоцполітики підготували законопроект, який дозволяє громадянам не з’являтися на роботу за умови, якщо роботодавець затримує зарплату мінімум на 15 днів. Також у Міністерстві хочуть зобов’язати державу виплачувати борги по зарплатах тим працівникам, чиї підприємства стали банкрутами. Виплати можуть становити до 50 тисяч гривень.

Такі нововведення стануть реальними завдяки створенню в Україні Фонду гарантування заробітних плат, який буде захищати права українців у трудовій сфері. Працівники підприємств, які не будуть отримувати заробітну плату, матимуть виплати з цього фонду.

Заборгованості по зарплатах в Україні, на жаль, трапляються не рідко. За даними Держстату, на 1 січня 2019 року сума невиплаченої зарплати по країні становить 2,6 мільярда гривень, 1,4 мільярди гривень заборгованості економічно активних підприємств. І це лише офіційна статистика.

У зв’язку з цим, співробітникам хочуть дозволити не відвідувати робоче місце в тому випадку, якщо роботодавець не виплачує їм зарплату 15 днів і більше. Затримкою вважається виплата менше 50% суми за 1 календарний місяць. Про рішення не виходити на роботу громадяни повинні у письмовій формі повідомити керівництво не пізніше, ніж за 2 робочих дні.

За пропущені дні керівництво повинно виплатити не менше 2/3 від встановленого окладу. Також законом встановлюється пеня роботодавцю в розмірі 0,06% від суми боргу за кожен день затримки.

У разі порушення термінів виплати зарплати працівник може звернутися в Державну службу з питань праці. Співробітники відомства зобов’язані провести інспекцію і при підтвердженні проблеми  оформити розпорядження про виплату. Якщо заборгованість перевищує 2 місяці, це розпорядження для роботодавця стає виконавчим документом.

Залишати робоче місце можуть не всі. Ті, хто задіяний в особливо важливих сферах життєдіяльності країни, від такого виду протесту звільняються. Йдеться про працівників органів прокуратури, суду, ВСУ, органів державної влади, місцевого самоврядування, безпеки та правопорядку.

Нагадуємо, середня номінальна зарплата в Україні в лютому 2019 року склала 9429 грн, що на 2,2% більше в порівнянні з січнем поточного року. Найвищий рівень зарплат в минулому місяці зафіксовано в Києві — 14 513 грн, найнижчий — у Чернівецькій області (7186 грн).

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.
Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook