Росія піде на поступки тільки під зовнішнім тиском, – експерт про Нормандський формат | Київ.Info

Росія піде на поступки тільки під зовнішнім тиском, – експерт про Нормандський формат

Є сумніви в прогресі та ефективності переговорів у Нормандському форматі, якби така зустріч відбулася. Цей формат залежить від переговорів на рівні США – Росія, за які відповідають Курт Волкер та Владислав Сурков.

Про це сайту “24” розповів політичний експерт Василь Мокан.

Політолог зауважує: переговори в Нормандському форматі України з європейськими партнерами – Німеччиною і Францією – тривають постійно. Але зустрічі в Нормандському форматі блокує саме Росія.

За словами Мокана, Нормандський формат може дати свій результат, тільки якщо буде погоджено якийсь певний компроміс – чи це буде дорожня карта по виконанню “Мінська-2” або щодо поступового введення миротворчих сил, чи Росія погодиться зробити кроки в безпековій сфері. І ці рішення були б затверджені на найвищому рівні – главами держав “нормандської четвірки”.

“Позиції і бачення шляхів вирішення конфлікту на Донбасі по мінських угодах з боку України, Німеччини і Франції сходяться. Їх суть у тому, що Росія має зробити перший крок до миру: припинити обстріли, почати відводити власне озброєння і окупаційні війська. Росія цих домовленостей не дотримується. А багаточисельні домовленості про перемир’я використовуються Кремлем і підконтрольними йому проросійськими бойовиками тільки для передислокації збройних сил”, – наголошує Василь Мокан.

Тому, на його думку, навіть якщо така зустріч відбудеться – формальна чи ні – це буде просто звірка годинників, розмова про те, як рухатися, і чи можливо далі рухатися. Але оскільки РФ ці наміри блокує, це означає, що в Москви немає бажання домовлятися і йти на поступки. Передумов для зустрічі Нормандського формату, щоб це дало конкретні результати, на його думку, немає.

Єдине, що може змусити Росію піти на поступки, це зовнішній тиск – не лише санкції, а й різноманітні форми бойкоту – спортивних заходів, видворення дипломатів. Різні форми тиску виснажують і вихолощують РФ економічно і технологічно, – підкреслив Мокан.

Нагадаємо, російська газета “Коммерсантъ” з посиланням на інформовані джерела в Києві повідомила, що саміт лідерів Німеччини, Франції та України без Росії, присвячений розміщенню миротворців ООН на Донбасі, може відбутися в травні в місті Ахен на заході Німеччини. Джерело в МЗС Росії заявило, що Москва не заперечує проти контактів у подібному форматі. Тому що питання про миротворців на Донбасі вирішуватиметься не в Ахені, а в Радбезі ООН.

Як відомо, президент України Петро Порошенко планує 10 квітня з офіційним візитом відвідати Берлін та зустрітися з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Однією з тем розмови буде розміщення миротворців на окупованому Донбасі.

Що таке Нормандський формат? Тип зустрічей у чотиристоронньому форматі: Україна-Німеччина-Франція-Росія щодо вирішення збройного конфлікту на сході України. Вперше відбулася 6 червня 2014 року в містечку Бенувіль, що в Нормандії (Франція) в рамках відзначення 70-річчя операції “Оверлорд” та відкриття так званого другого фронту Другої світової війни.

 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com