Росія знову висунула ультиматум щодо повернення своїх офіцерів у СЦКК | Київ.Info

Росія знову висунула ультиматум щодо повернення своїх офіцерів у СЦКК

Для повернення російських офіцерів в Спільний центр контролю і координації режиму припинення вогню (СЦКК) повинен бути отриманий мандат, в якому будуть закріплені гарантії перебування російських військовослужбовців.

Про це заявив статс-секретар, заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін, передає Depo.ua з посиланням на “ТАСС”.

“Ми виступаємо за те, щоб були забезпечені нормальні, гарантовані умови для роботи і перебування наших військових в СЦКК. Таких умов не було створено, незважаючи на спрямовані російською стороною чотири ноти по дипломатичних каналах. Спільний центр повинен мати мандат, тобто прописану і затверджену процедуру оформлення документів і порядок їхніх дій. Словом, документ, який багато визначав би і гарантував би передбачуваність перебування російських військових в цьому центрі”, – каже Карасін.

Крім того, Росія вважає за необхідне, щоб в цьому центрі були представлені Донецьк і Луганськ. Карасін назвав це важливою умовою.

За його словами, поки зустрічної реакції від Києва не надходило.

Нагадаємо, 19 грудня всі російські і українські офіцери з Спільного центру з контролю і координації режиму припинення вогню перетнули лінію зіткнення і виїхали з окупованої території Донбасу.

При цьому 20 грудня у Мінську російська сторона заявила про готовність повернути своїх офіцерів у Спільний центр по контролю і координації режиму припинення вогню на Донбасі, однак висунула низку умов.

У січні спецпредставник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік заявив, що розраховує, що представники Росії відновлять роботу у СЦКК.

22 січня міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що представники терористичних “Л-ДНР” не можуть направляти своїх представників у СЦКК на Донбасі.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com