Росія знищує унікальну природу Криму: еколог назвала злочини окупантів – Київ Інфо

Росія знищує унікальну природу Криму: еколог назвала злочини окупантів

Окупанти вирубують у Криму унікальні, заповідні дерева, вік яких сягає півтори тисячі років.

Діяльність Росії спричинила чимало екологічних проблем в окупованому Криму. Проте країна-агресор не зупиняється і продовжує знищувати унікальну природу півострова.

Про це заявила глава всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, передає “Обозреватель”.

Вона зазначила, що зараз окупанти вирубують у Криму унікальні, заповідні дерева, вік яких сягає півтори тисячі років.

“Наприклад, бухта Ласпі, урочище Батилиман, де ріс ялівець, суничник дрібноплідний – це реліктові рослини. Ще 100 тисяч років тому ці дерева росли. І вони дійшли до нашого часу”, – пояснила Тимочко.

За даними еколога, у бухті Ласпі виростала найбільша в Європі популяція ялівцю, проте з 2000 дерев з початку анексії Криму було зрубано вже 800.

“Починаючи з 2013 року, ми щорічно моніторимо цю унікальну територію. У червні цього року були фотографії: вирубано десять гектарів цих унікальних дерев. Деяким з них було 1500 років!” – обурилася жінка.

Окрім того, вона додала, що зараз в бухті Ласпі йде тотальна забудова території, а по заповідній території прокладається дорога. Однак, за її словами, не тільки там знищується унікальна кримська біосфера.

Це стосується і наших заповідних територій – Кримський гірничо-лісовий заповідник. Унікальна територія над Ялтою. Зараз там прокладаються дороги, там дозволено будівництво газопроводу, будівництво якого ми у 2007 році не допустили, – підсумувала Тимочко.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook