Розділити борг держави: скільки заборгував кожен українець - Київ.Info

Розділити борг держави: скільки заборгував кожен українець

У Рахунковій палаті констатували сумну ситуацію із заборгованістю України. За рік обсяг державного та гарантованого державою боргу збільшився аж на 28%.

Про це повідомив глава Рахункової палати Валерій Пацкан під час звіту у Верховній Раді 18 червня. За його словами, обсяг держборгу досяг уже 2,5 трильйонів гривень, а на його обслуговування й погашення направлено 512 млрд грн, що становить третину витрат державного бюджету.

З огляду на те, що в країні зараз проживає 41,5 мільйона осіб, кожен українець винен державі приблизно 61 тисячу гривень.

“Задумайтеся, фактично кожен українець має 61 тисячу гривень боргу. За його обслуговування і погашення кожен з нас заплатив минулого року 12,3 тис. гривень. Незастосування обмежувальних норм Бюджетного кодексу щодо боргу погіршує основні показники боргової безпеки”, – акцентував Валерій Пацкан.

Крім іншого, глава Рахункової палати зазначив, що у 2020 році дефіцит бюджету став найбільшим за останні 10 років і становить 218 млрд грн. Для виконання бюджету уряд позичив 640 млрд грн. І хоча залучати гроші на прийнятних умовах стає дедалі важче, держава все-таки потребує зовнішніх позик під низький відсоток для подолання бюджетних і фінансових проблем.

За його словами, серпень – вересень 2021 року будуть критичними, оскільки Україна повинна повернути 2,2 млрд за своїми зовнішніми боргами.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com