Середня ринкова ціна на електроенергію в Україні вища, ніж у сусідніх країнах, – Кучеренко | Київ.Info

Середня ринкова ціна на електроенергію в Україні вища, ніж у сусідніх країнах, – Кучеренко

Пан Ахметов зі своєю компанією ДТЕК продає електроенергію по завищеній ціні, через що середня ринкова ціна стає навіть вищою, ніж у сусідніх країнах.

Про це заявив міністр з питань житлово-комунального господарства України у 2007-2010 роках Олексій Кучеренко в ефірі програми Vox populi (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK).

«Ми маємо викинути з голови міф про дешеву атомну енергію, адже це все радянські казки. Вона була б дешевою, якби не враховувати затрати майбутніх періодів на виведення станцій із експлуатації, екологію та безпеку. І в усьому світі ціна на атомну енергетику аж ніяк не нижча, ніж на теплову», – зауважив Кучеренко.

Інше питання, підкреслює він, що атомну енергетику як державну компанію гноблять і змушують продавати ресурс по потрібній для енергоринку ціні.

«Пан Ахметов зі своєю компанією ДТЕК продає електроенергію по завищеній ціні, через що середня ринкова ціна стає дуже високою, і навіть вищою, ніж у сусідніх країнах.

Це все особливості «нероботи» так званого оптового «неринку» електроенергії, який лобіюють олігархи. Приблизно так само працює і газовий «неринок». І саме через комерційну таємницю компанії олігархів приховують закупівельну ціну на вугілля, де отримують найбільший прибуток», – пояснив Олексій Кучеренко.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Ми в Facebook