Сільський голова на Рахівщині: «Я тут Бог і цар» | Київ.Info

Сільський голова на Рахівщині: «Я тут Бог і цар»

Середнє Водяне — село у Рахівському районі. Колишня назва села Середня Апша. Із майже 7 тисяч мешканців – 96% складають румуни.

Вже котру каденцію поспіль посаду сільського голови обіймає Нуцу Шіман, який за словами селян, давно перетворив Середнє Водяне на власну вотчину і джерело для власного збагачення. У 2015 році був затриманий  працівниками управління протидії злочинності у сфері економіки  під час отримання 10 тисяч доларів хабаря. Було встановлено, що посадовець отримав вказану суму за видачу довідки про перебування в користуванні земельної ділянки, яка розташована за межами населеного пункту.

Тим не менше хабарник і досі очолює село.

Рішення сільської ради тут приймає одноосібно Нуцу Шіман, а кишенькові депутати навіть не мають права голосу. А тих, хто не згоден – до обговорення наболілих питань навіть не допускають.

Таємницею залишається і те, яким чином протягом тільки кількох років, майже учетверо меншою стала територія школи. Колишній директор школи Нуцу Філіп каже, що перетрубації із шкільною власністю розпочалися із приходом нового директора – пані Стан, яка має напрочуд дружні стосунки і з сільським головою, і з районним управлінням освіти.

Має село і власний клуб – принаймні по документам він не тільки 20 років прикрашає село, але й активно працює та звітує про численні заходи. Але чи насправді це так?

Не менше питань викликає й інша соціальна інфраструктура. До прикладу, селян досі цікавить питання, куди ж насправді ділися з Середнього Водяного три спец автомобілі, придбані за кошти Євросоюзу?

Не менше питань викликає і ремонт доріг. З одного боку, Шіман у примусовому порядку збирав з селян гроші, з іншого – дорогу робили за бюджетні кошти. Тим не менше, тим, хто гроші не здав, асфальту так і не дочекалися.

Ось така вседозволеність, впевненість у власній безкарності від голови села Середнє Водяне Нуцу Шімана.

А ще ж можна говорити про незаконно роздані і продані землі, незаконний видобуток торфу і гравію, фальсифікацію виборів…

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook