Скандал навколо Гостиного двору: Ткаченко відповів на звернення Кличка до Шмигаля - Київ.Info

Скандал навколо Гостиного двору: Ткаченко відповів на звернення Кличка до Шмигаля

Скандал навколо Гостиного двору: Ткаченк…

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Telegram-канал Ткаченка.

“Як тільки Фонду держмайна вдалося повернути будівлю у власність держави – одразу постало питання щодо концепції Гостиного Двору: культурний хаб чи черговий ТРЦ. За рік КМДА, яке воліло отримати цей об’єкт у комунальну власність, – проекту концепції так і не оприлюднило”, – написав він.

За словами міністра, коли на уряді постало питання схвалення рішення щодо передачі місту Гостиного Двору, він попросив паузу, щоб підписати між Мінкультом та КМДА меморандум щодо розміщення на його території культурного хабу та деяких міських музеїв.

“Меморандум, як намір про співпрацю, – не угоду.  Майже по спливу місяця стало очевидно, що в КМДА не поспішають пристати на цю ідею”, – наголосив Ткаченко.

Саме  тому він виступив з ініціативою та звернувся до прем’єра щодо передачі Гостиного Двору на баланс МКІП для створення там Музею сучасного мистецтва та культурного хабу. 

“Як тільки про це стало відомо в КМДА – меморандум у нашій редакції було підписано миттєво. Але ми не стали чекати роки і ініціатива щодо передачі Гостиного двору МКІП почала втілюватись”, – зазначив міністр.

Нагадаємо, екс-нардеп Ігор Луценко заявив, що міністерство культури та інформполітики в особі очільника Олександра Ткаченка остаточно заблокувало передачу Гостиного двору з державної власності у комунальну власність Києва.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко хоче створити у Гостиному дворі у Києві Музей сучасного мистецтва та культурний хаб.

1 лютого мер Києва Віталій Кличко звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, щоб уряд невідкладно ухвалив рішення про передачу Гостиного двору громаді столиці.

Довідка: Гостиний двір – будівля, зведена на початку у 1809 році на Подолі у Києві. У серпні 2011 року Гостиний двір виключили з переліку памʼятників архітектури, у квітні 2012 року Київрада дала дозвіл на реконструкцію будівлі під торгівельно-офісний центр.

У наступні роки відбувалася боротьба за Гостиний двір у судах.

Гостиний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки ще з зими 2013 року. У 2014-2016 суди скасували дозвіл на виконання будівельних робіт, після чого роботи припинилися. У 2018 році суд розірвав договір оренди і зобов’язав “Укрреставрацію” повернути будівлю – пам’ятку архітектури “Гостинний двір” Регіональному відділенню ФДМУ по місту Києву.

Передбачалося, що для початку консерваційних робіт та подальшої реставрації Фонд держмайна має передати Гостиний двір на баланс міста.

Київська міська рада кілька разів звернулася до Кабінету Міністрів із проханням передати на баланс столичної громади цю будівлю із зобов’язанням зберегти за нею функцію культурного закладу і не приватизовувати.

Наприкінці 2019 року Мінкульт – тоді ще очолюваний Володимиром Бородянським – заявляв, що не зацікавлений у тому, щоби брати в державне управління Гостиний двір, мовляв, вирішувати долю будівлі має у першу чергу громада Києва.

Восени 2020 року та сама “Укрреставрація” у зверненні до прем’єр-міністра Шмигаля запропонувала приватизувати Гостиний двір і розмістити там “громадські та культурно-мистецькі об’єкти”.

 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com