СОВСУН: ЯКЩО В ДОМОВЛЕНОСТІ НЕМА ПРЯМИХ ПЕРЕГОВОРІВ З БОЙОВИКАМИ, ЧОМУ БОЙОВИКИ НА НЕЇ ПОГОДИЛИСЬ? | Київ.Info

СОВСУН: ЯКЩО В ДОМОВЛЕНОСТІ НЕМА ПРЯМИХ ПЕРЕГОВОРІВ З БОЙОВИКАМИ, ЧОМУ БОЙОВИКИ НА НЕЇ ПОГОДИЛИСЬ?

Влада запевняє в домовленості, яка була підписана 11 березня в Мінську, немає прямих переговорів з бойовиками, але чому бойовики на неї погодились?

Таку думку на телеканалі “Прямий” підкреслила народна депутатка, фракції “Голос” Інна Совсун.

“Люди, які представляють ці терористичні групи, погодилися, що Україна встановить діалог з громадянами України, які проживають на непідконтрольній території. У мене питання. Якщо все є так, як каже влада, що, мовляв, це буде діалог не з терористами, а просто з українськими громадянами, які там не підтримують владу сепаратистів, то скажіть, будь ласка, чому на це погодилися сепаратисти? І відповіді на це питання немає. І я не повірю за жодних обставин, що це такий хитрий план, і що терористи самі не здогадалися, що їх таким чином хочуть обдурити і самі на це погодилися. Це неможливо”, – заявила Совсун

Нардепка зазначила, що спілкування з громадянами України, які перебувають на окупованих територіях потрібне, але для цього не треба згода російських бойовиків.

“Ідея спілкування з людьми, які там перебувають, – так, це треба робити. Але достеменно для цього не треба згода ватажків так званих “ДНР” і “ЛНР”, ОРДЛО, інших російських посіпак, які представлені в тристоронній групі. Якщо на це погодилися представники сепаратистів, то, я перепрошую, мене ніхто не переконає, що люди, які вийдуть на цей діалог, на цю платформу, – це будуть не ті люди, яких вони делегують. Це будуть ті люди, які підтримують цей режим, який встановлений Російською Федерацією. Там є прямі переговори з ОРДЛО. І ніхто мене не переконає, що є механізм вийти на діалог з людьми, які не підтримують ОРДЛО”, – сказала вона.

“Друге, чого там немає. Там немає ні слова про припинення бойових дій. Президент Зеленський, коли поїхав у Париж, коли вийшов з переговорів в “нормандському форматі”, сказав, що ми не будемо вести ніякого політичного діалогу, поки не буде припинення бойових дій. Скажіть мені, де в цьому тексті хоч слово про припинення бойових дій. Зате там є слова про вибори на непідконтрольній території. І ось про це треба дуже добре думати, що нам намагаються продати. Нам намагаються продати ідею про те, що це внутрішній конфлікт. Це та сама ідея, яку вчора намагався продати Сивохо. Це та сама ідея, яку шість років продавлює тут Росія. І зараз ми бачимо, що українська влада погоджується на цю ідею. Ніхто мені не доведе, що це якийсь хитрий план, і Україна намагається когось обдурити. Дурять тут тільки Україну… чи свідомо”, – резюмувала політик.

Нагадаємо, що керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що “представники ОРДЛО” братимуть участь в обговоренні конституційної реформи й місцевих виборів в Україні.

Нагадаємо, що раніше Єрмак заявляв, що рішення про створення Консультативної ради з представниками терористичних угруповань “Д/ЛНР”, де представники України вестимуть переговори з представниками окупаційних адміністрацій ОРДЛО, може бути ухвалено на наступній зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську.

Нагадаємо, народний депутат від “Європейської солідарності” Володимир В’ятрович звернувся з листом до голови Служби безпеки України Івана Баканова, в якому просить відкрити кримінальне провадження за фактом дій, вчинених керівником офісу президента Андрієм Єрмаком та другим президентом Леонідом Кучмою на переговорах ТКГ в Мінську 11 березня.

11 березня у Мінську підписано домовленості про створення органу, яким фіксується суб’єктність ОРДЛО, а Росія в статусі гаранта-спостерігача опинилася на рівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ. Відповідний документ опублікувало видання “Дзеркало тижня”.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook