Ставки на спорт: Чи візьме НАБУ Ляшка міцно за майно | Київ.Info

Ставки на спорт: Чи візьме НАБУ Ляшка міцно за майно

Лідерові “радикалів” знову нагадали історію з виграшем півмільйона гривень. Що ж, якщо запалюють зірки, це комусь потрібно.

Солом’янський райсуд надав доступ детективам НАБУ до документів щодо всіх виграшів лідера “Радикальної партії”, нардепа Олега Ляшка, який задекларував виграш у сумі 571 тис. гривень. НАБУ матиме доступ до документів “Української національної лотереї” щодо виграшів Ляшка за період з 1 січня 2017 до 24 жовтня 2017 року включно.

Нагадаємо, лідер “радикалів” у змінах до декларації зазначив, що тричі виграв у лотерею – 283560 гривень, 134000 гривень та 153485 гривень. Відповідно до листа “Української національної лотереї”, протягом жовтня 2017 року виграшів у таких сумах не зареєстровано. Але лотерейники додали: інформація про виграші (призи) та персональні дані конкретних гравців є конфіденційною.

Сам Ляшко, коли зрозумів, який негативний поголос пішов через ці дивні виграші, уточнив: підфартило йому не в лотерею, а на футбольних ставках. “Ставив там, де високий коефіцієнт. Ставив на “Шахтар”, за який вболіваю, ставив на “Ліверпуль”. Виграв, заплатив податки. Так я і раніше заробляв гроші”, – повідомив депутат. При цьому він себе ще й похвалив: виграші були анонімними, і він не був зобов’язаний їх декларувати, однак як сумлінний громадянин вирішив не приховувати додатковий дохід від держави. У декларації Ляшка вказано: джерело доходу – “Українська національна лотерея”.

У якої дійсно є спортивні лотереї, тобто, виграти він теоретично міг. За правилами, організатори мають право запросити у переможця особисту інформацію. У його випадку – а це три влучних попадання – скоріше за все так і було. То ж слід Ляшка мав залишитися в анналах “Української національної лотереї”. Якщо ж це були он-лайн ставки, то виграш мав бути переведений на банківську картку, тобто, й тут перевірити правдивість гравця не складно. І тепер або НАБУ доведе, що Ляшко незаконно збагачувався, або матиме ще одну пляму на мундирі.

За цією статтею (368-2 ККУ), підозрюваній особі загрожує тюремне ув’язнення на різні терміни з конфіскацією майна. Але поки що нікого за “незаконне збагачення” підвести під суд не змогли, хоча були спроби звинуватити “фронтовика” Євгена Дейдея та “радикала” Андрія Лозового. Обидва після процедури зняття недоторканності залишилися з мандатами.

А ще лідерові “радикалів” можуть інкримінувати статтю 366-1 “Декларування недостовірної інформації”. Тут покарання скромніше – штраф від 2,5 тис до 3-х тис неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, або позбавлення волі на строк до 2-х років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Простіше кажучи, якщо не вдасться дістати Ляшка за “незаконне збагачення”, можуть спробувати підвісити за “декларування недостовірної інформації”. Таке собі, але нерви потріпати підійде.

Ще один важливий момент: Ляшко не єдиний фартовий декларант. У 2016 році тоді народний депутат від БПП Павло Кишкар начебто виграв в “Українській національній лотереї” 1 млн 200 тис. грн, які також задекларував. Таким чином, НАБУ ризикує бути звинуваченим у вибірковості і подвійних стандартах. Хоча, можливо, спочатку зачепили Ляшка, а далі підуть й інші цікаві історії, і зрештою лотерейну лавочку, як спосіб списати сумнівні прибутки на фартовий виграш, прикриють.

Та найцікавіше – якими можуть бути політичні наслідки від “наїзду” НАБУ на Ляшка. Не секрет, що “радикали” виконують в парламенті роль, так би мовити, конструктивної опозиції, голосуючи, коли це потрібно владі, разом із силами коаліції. І тепер детективи Антикорупційного бюро здатні вибити цю важливу “цеглину” в структурі парламентських угод. Навіщо?

Рішення суду датується 26 лютого, тобто, детективи звернулися до служителів Феміди як мінімум за кілька днів до цього. А що відбувалося в інформаційному просторі позаминулого тижня? Активно розкручувалася тема дочасних парламентських виборів. Лише після спілкування президента Петра Порошенка з пресою 28 лютого привид перевиборів відступив. То ж можна припустити, що інтерес до лотерейного фарту Ляшка якось пов’язаний з розмовами про перевибори. Компромат у руках НАБУ знижує шанси РПЛ на потрапляння до наступного парламенту. Де, прогнозовано, фракція “ляшківців” знову підставлятиме плече провладній коаліції.

То ж, можливо, інтерес до лотерейних виграшів Ляшка – це початок великої кампанії проти нього. Олег Валерійович не рідко потрапляє в хроніку то через дорогу нерухомість, то завдяки недешевим мандрам. Тобто, не надто скромний політик – потенційно цікавий клієнт для борців з корупцією. Якщо ця версія правильна, тоді “радикалам” варто готуватися до затяжного протистояння з “набушниками”, кульмінацією якого може стати подання на зняття з нього недоторканності і затримання.

Якщо НАБУ таки внесе подання в Раду – це може спровокувати потужну парламентську кризу. Адже підтримувати подання, означає для коаліції втратити неформального партнера при важливих голосуваннях, не підтримувати – прийняти на себе значну частину негативу, який, враховуючи розкрученість Ляшка й суспільний інтерес до цієї справи, обов’язково супроводжуватиме цю історію. Чи може це навіть спричинити дочасні вибори парламенту? Тут все залежить від ефективності дій НАБУ і доказової бази, адже Ляшко – не в тім’я битий, і здатний почати серйозну медіа-війну з Бюро. Причому, з усіх боків вистачатиме сил, які підкидатимуть у полум’я цієї війни свого хмизку…

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com