Столична влада роз’яснила, як киянам отримати другу дозу вакцини від Covid-19 – Київ.Info

Столична влада роз’яснила, як киянам отримати другу дозу вакцини від Covid-19

Директорка Департаменту охорони здоров’я запевняє, що в Києві немає жодних проблем щодо щеплень другою дозою.

Для ревакцинації від Covid-19 необхідно звертатися до пунктів щеплень, що працюють на базі столичних комунальних закладів охорони здоров’я. Про це розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

За її словами, на сьогодні в Києві немає жодних проблем щодо щеплень другою дозою. Ревакцинація триває препаратами AstraZeneca, CoronaVac/Sinovac Biotech, Cominarty/Pfizer-BioNTech. Щодо вакцини Moderna (mRNA-1273), – то наявна наразі вакцина згідно з розподілом МОЗ України використовується виключно для першого щеплення, а на друге щеплення має поступити до медзакладів столиці після 16 серпня.

«Я хочу зазначити, що пройти ревакцинацію будь-хто може у пунктах щеплень на базі медичних закладів столиці (бажано там, де ви обслуговуєтеся згідно з підписаною декларацією, але це не обов’язкова умова). Не потрібно їхати до Центру масової вакцинації, якщо першу дозу отримали саме там. Необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, у реєстратуру закладу, або зареєструватися через систему helsi.me. При цьому важливо розуміти, що запис у helsi.me не єдина і не основна можливість. Кожен окремий заклад самостійно визначається із алгоритмом запису, виходячи з наявних умов конкретного вакцинального дня. Наприклад – кількості вакцин, розрахованих виключно на другу дозу, кількості записаних на щеплення людей, очікуваної кількості поступлення чергової партії препаратів та інше. Тож, якщо ви не можете записатися в електронному додатку (бачите напис «запис скасовано»), це зовсім не означає, що вас не буде ревакциновано», – наголосила Гінзбург.

Директорка Департаменту підкреслила: у випадку, коли людині відмовили (саме відмовили, а не запропонувати інший день) у ревакцинації препаратом, яким вона була щеплена первинно, слід негайно звернутися до керівника закладу.

«Якщо і після цього питання не вирішено – пропоную телефонувати на гарячу лінію Департаменту охорони здоров’я (044-278-41-91). При цьому повідомивши оперативному черговому повну назву закладу, прізвище керівника медзакладу та свої координати. Ми обов’язково вивчимо кожну конкретну ситуацію і в найкоротший термін вирішимо цю проблему», – запевнила вона.

Нагадаємо, що у столиці можна вакцинуватися у 22 центрах масової вакцинації: у Центрі вакцинації проти Covid-19, створеному на базі Міжнародного виставкового центру, а також – у 21 міні-вакцинальному центрі у кожному районі, які працюють на вихідних. Окрім того, вакцинуватися можна у кабінетах щеплень у медзакладах охорони здоров’я первинної ланки.

Щеплення проводиться вакцинами CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech, та Spikevax Moderna. Також проводиться щеплення вакциною Сomirnaty виробництва Pfizer-BioNTech – лише особам віком від 60 років.

Крім того, в торгово-розважальному центрі Blockbuster Mall у Києві відкрився центр масової вакцинації проти Covid-19. У центрі щеплюють вакциною CoronaVac виробництва Sinovac Biotech.

Київ розпочав підготовку до третьої хвилі епідемії коронавірусу.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.


ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com