Супрун дала поради новообраним нардепам | Київ.Info

Супрун дала поради новообраним нардепам

Голова МОЗ закликала новообраних депутатів винести питання здоров’я українців за межі політичних проектів і кар’єри.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун дала кілька порад новообраним народним депутатам, які в подальшому працюватимуть у парламентському комітеті з питань охорони здоров’я. Про це вона написала у Facebook.

За її словами, у Раді 9-го скликання не буде жодного депутата з членів діючого комітету з питань охорони здоров’я.

При цьому вона зазначила, що раніше в ньому було критично мало відповідальних депутатів, але їхній вклад у трансформацію охорони здоров’я важко переоцінити.

«Але, незважаючи на підтримку декількох народних обранців, будь-який результат доводилося буквально вигризати. А для декого з членів комітету це оберталося цілою драмою, аж до цілковитої непритомності», — написала Супрун, натякаючи на Ольгу Богомолець.

«У певний момент, утомившись від постійного цирку, представники нашої команди перестали відвідувати засідання. І нічого від цього не втратили. Навпаки, отримали більше часу і зберегли здоров’я. Але фактом є те, що ми могли б зробити набагато більше разом, якби більшість комітету працювала в інтересах громадян», — додала вона.

Голова МОЗ відзначила, що хотіла б дати кілька порад депутатам, які увійдуть до комітету:

— Винесіть питання здоров’я українців за межі політичних проектів і кар’єр. Члени всіх фракцій, так само, як усі громадяни, — також уразливі до хвороб і нещасних випадків. Не дозволяйте персональним амбіціям або інтересам окремих депутатів затьмарювати питання безпеки і здоров’я української нації.

— Парламентський комітет має бути майданчиком для конструктивного діалогу, учасники якого спираються на факти, здоровий глузд і національні інтереси України. Не варто перетворювати його на автомат з генерування інфоприводів і поширення фейків, брехні і скандалів.

— Поважайте делегованих тією чи тією стороною представників, незалежно від їхніх статусу і посади. Безліч разів депутати поки що чинного комітету зневажливо ставилися до представників МОЗ України тільки тому, що їхні посади не відповідали необхідному «статусу».

— Не попускайте сексизм, ейджизм і будь-які інші форми дискредитації людей. Усі ці «молоденький/а», «я вас поважаю як жінку» і «ми розуміємо, що ви не розумієте, як працює наша система, тому що ви не з України» — повинні відійти в минуле.

— Кількість не означає якість. Не грайте в законодавчий спам, який не має нічого спільного з вирішенням проблем українців. Спирайтеся на реальність, і не будуйте собі повітряних замків (або будь-яких інших замків). Кількість прийнятих законопроєктів, які можуть бути втіленими в життя і принести користь, — ось реальний показник якості роботи комітету.

— Поважайте учасників своїх засідань і їхній час. Це стосується як інформування про засідання, так і регламенту і порядку денного. Якщо 90% часу засідання — це обливання брудом, — ви витрачаєте час і можливості. Свої, інших і всіх громадян України, які делегували вас у парламент.

— Добре ознайомтеся зі станом справ у сфері, якою будете займатися. Поспілкуйтеся з людьми, які працюють у сфері та обізнані з реальною експертизою (не тільки зі знайомими головними лікарями і власниками фармацевтичних бізнесів). Завжди піддавайте сумніву твердження людей, у яких є відповіді на всі питання та ідеальні рішення. Не вигадуйте велосипед.

— Пам’ятайте, Радянський союз не повернути. Він зник назавжди. Не намагайтеся знову побудувати комунізм.

Супрун підкреслила, що від якості взаємодії законодавчої і виконавчої гілок влади безпосередньо залежить здоров’я українців. Сподіваюся, що з обох сторін переважатимуть здоровий глузд і реальна турбота про громадян.

Нагадаємо, голова МОЗ Уляна Супрун розповіла, чому медична реформа не дійшла до сільських лікарень.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook