Журналісти вигадали текст з граматичними помилками і пропонували його випадковим перехожим.
День грамотності відзначають сьогодні у всьому світі. Сотні мільйонів людей на планеті досі не вміють ані читати, ані писати. Україна в перелік неосвічених не входить. Але чи добре рідну мову знають наші громадяни, ТСН вирішила перевірити на вулицях різних міст. Це не статистичне дослідження, а експеримент.
Оголошення з тринадцятьма помилками. Журналісти ТСН вигадали текст, де є стилістичні й орфографічні огріхи, та пішли в народ перевіряти грамотність.
Столична Троєщина. У спальному районі на сусідніх лавочках сидять дівчата – майбутні правоохоронці, і хлопці – нинішні безробітні. Славко й Олексій одразу зізнаються, це завдання для них надважке.
“З української мови я взагалі відмінник був, але я не бачу тут 13 помилок. Давайте ми зізнаємося, що не перемагаємо. Там, ми дурні. Покажіть нам, будь ласка, які помилки тут є взагалі”, – кажуть хлопці.
Дівчата не здаються до останнього.
“Прикинь, якщо там взагалі суцільні помилки, а ми тільки дві знайшли”, – кажуть дівчата.
На книжковому ринку намагались вирішити головоломку втрьох, але помилок не виявили.
У Дніпрі опитані ТСН помилок у тексті – не помічають. А ті, що бачать – помилками не є.
“Тут підступ якийсь або я не знаю української”, – нарікають дніпряни.
Загальна грамотність тут – максимум 5 помилок із 13. В Одесі з грамотністю ще гірше.
“Сподіваюся, це не побачить моя вчителька з української мови”, – кажуть одесити.
Найбільше помилок у тексті знайшли окремі жителі Львова. Галичани кажуть, орфографія їх не лякає, а от до суті тексту є запитання.
Охочі перевірити власну грамотність у Рівному знайшлися через Facebook. Команда жіноча. У власних силах переконані. Кожна знаходить до шести помилок. Але в останній момент текст ТСН просить подивитись одна пані – бере аркуш і знаходить усі помилки.