Ткаченко хоче зробити музей мистецтва у Гостинному дворі у Києві - Київ.Info

Ткаченко хоче зробити музей мистецтва у Гостинному дворі у Києві

Ткаченко хоче зробити музей мистецтва у… Фото: Олександр Ткаченко

Про це повідомляє Depo.Київ, посилаючись на Facebook-сторінку Олександра Ткаченка.

З відповідним проханням Ткаченко звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Реалізація задумки відбуватиметься у межах проекту Великої Реставрації.

“Враховуючи, що концепцію подальшого розвитку об’єкта ще не було презентовано, я виступив з ініціативою створити Музей сучасного мистецтва та культурний хаб саме на базі Гостинного Двору”, – йдеться у дописі міністра.

Ткаченко запевнив, що Гостинний Двір у жодному випадку не буде переданий під приватну забудову та додав, що кожен крок обов’язково обговорюватиметься із громадськістю і висвітлюватиметься.

Міністр повідомив, що в суботу зустрівся з активістами та юристами, які вже багато років захищають Гостинний Двір.

Звернення Ткаченка до Шмигаля

Довідка. Гостинний двір – це торговельний комплекс на Контрактовій площі у Києві, збудований у 1809 році. Кабмін виключив його з Державного реєстру пам’яток архітектури15 серпня 2011 року.

За рік, 20 вересня 2012 року, Київрада передала земельну ділянку під Гостинним двором в оренду на 5 років ТОВ “Укрреставрація”  для реконструкції будівлі під торговельно-офісний центр з стоянкою. Це рішення обурило активістів.

Київський апеляційний адмінсуд 24 червня 2014 року скасував рішення Київради про виділення землі Гостиного двору забудовнику. 24 листопада 2015 року ОАСК визнав незаконною та нечинною постанову Кабміну про виключення Гостинного двору з реєстру пам’яток.

У вересні 2016 року Господарський суд Києва відмовив фонду Держмайна у поверненні архітектурної пам’ятки Гостинного Двору у держвласність.

У 2018 році суд розірвав договір оренди і зобов’язав “Укрреставрацію” повернути будівлю Регіональному відділенню ФДМУ. Тоді ж мер Києва Віталій Кличко заявляв, що столична влада очікує на передачу Гостинного двору у власність громади і готова взяти приміщення на баланс та привести його до належного стану.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com