Томос для України: Московський патріархат заявив про різкий крок – Київ Інфо

Томос для України: Московський патріархат заявив про різкий крок

У УПЦ МП назвали турботу патріарха Варфоломія про українську паству лицемірством.

Представники УПЦ МП не братимуть участі в об’єднавчому соборі, за результатами якого має бути створена єдина Українська православна церква та обраний її глава.

Таку заяву зробив архієрей УПЦ МП, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент (Вечеря) в інтерв’ю грецькому виданню Оrthodoxia.info, додавши, що це “абсолютно неможливо”.

“Батьками” цього так званого собору, як передбачається, будуть розкольники, люди, які самі себе назвали священиками та єпископами. Примітно, що навіть сам патріарх Варфоломій, хоча й оголосив про зняття з Філарета анафеми, досі не з’єднався з ним навколо Євхаристійної Чаші”, – зокрема сказав архієпископ.

Він назвав причиною “всіх сучасних проблем особисті амбіції патріарха Варфоломія”. Крім того, назвав турботу патріарха про українських вірян лицемірством.

Знайшов архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент й винного у церковному розколі в Україні.

“Причина церковного розколу в Україні, який виник майже 30 років тому, – особисті амбіції Філарета, який не став московським патріархом”, – вважає він.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко та Вселенський патріарх Варфоломій у Стамбулі підписали доленосну угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

Разом із тим, за словами архієпископа Української православної церкви Київського патріархату Євстратія Зорі, президент Росії Володимир Путін задіяв “усі можливі ресурси, особи і механізми” заради перешкоджанню отримання автокефалії Українською церквою.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook