Томос для України: всі подробиці, які варто знати (відео) – Київ Інфо

Томос для України: всі подробиці, які варто знати (відео)

У четвер, 11 жовтня, Синод Вселенського патріархату прийняв рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні.

Рішення оголосив у Стамбулі представник Константинополя митрополит Гальський Еммануїл.

Повний текст документа, опублікував на своїй сторінці в Facebook архієпископ Чернігівський і Ніжинський, керівник Інформаційного відділу Київської патріархії, секретар Священного Синоду УПЦ КП.

Також Синод Вселенського Патріархату зняв анафему з партріарха УПЦ КП Філарета і предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнав їх канонічними.

Предстоятель УПЦ КП Філарет сказав, що таке рішення дає змогу об’єднатися з архієреями Московського патріархату і з автокефальною церквою (УАПЦ), щоб створити в Україні єдину церкву.

На рішення Синоду в Константинополі також відреагував Президент України Петро Порошенко, який зазначив, що група єпископів УПЦ МП підтримала надання Україні автокефалії і готова до об’єднання церков.

“Те, про що мріяли покоління українців і молилися сучасники, — нарешті сталося: Україна отримала Томос. Це — перемога України, наша спільна перемога!”, — зазначив президент на сторінці у Twitter.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook