Транспорт та літаки лише для вакцинованих: Які правила карантину почнуть діяти в Києві з 21 жовтня – Київ Інфо

Транспорт та літаки лише для вакцинованих: Які правила карантину почнуть діяти в Києві з 21 жовтня

На засіданні 11 жовтня уряд ухвалив нові правила карантину на всій території України, які стосують посилення обмежень на пасажирських перевезеннях в регіонах, де запроваджено “жовтий”, “помаренчевий” або “червоний” рівень карантину. Враховуючи, що в кожній області України діє щонайменше режим “жовтої” зони, то дані обмеження стосуються кожного.

Транспорт та літаки лише для вакциновани…

Журналісти Київ.Info розбирались в нових правила перевезень під час карантину. 

Без вакцинації нікуди не поїхати 

Очільник МОЗ Віктор Ляшко заявив, що нові правила перевезень є вимушеним кроком для стримування поширення коронавірусу. Він зазначив, що вакцинація є головною умовою для забезпечення безпечних регулярних та нерегулярних перевезень. 

З 21 жовтня міжрегіональні перевезення в регіонах, де запроваджено “жовту”, “помаранчеву” та “червону” зону карантинних обмежень будуть дозволені лише, якщо всі водії, екіпаж та пасажири матимуть один з наступних документів: 

  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів “жовтого” рівня епідемічної небезпеки;
  • міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);
  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.
Нові правила карантину

Нові правила розповсюджуються на регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів. Вони стосуються автобусних маршрутів, авіаційного та залізничного транспорту міжобласного сполучення. Відповідні правила не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень. Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник. 

Отже, якщо кияни хочуть поїхати автобусом, поїздом чи полетіти літаком в іншу область України, то повинні бути вакциновані чи мати на руках актуальний негативний тест на коронавірус. 

Як отримати COVID-сертифікат 

Підтвердити вакцинацію можна буде за допомогою так званих COVID-сертифікатів в додатку “Дія”.  Відповідно до нових правил, в Україні буде два  COVID-сертифікати — “жовтий” та “зелений”.

Цей документ міститиме дані про вакцинацію від коронавірусу, негативний тест, який діятиме 72 години та одужання. “Жовтий” сертифікат можна буде отримати після першого щеплення від COVID-19, а “зелений” — після другої вакцинації. Сертифікати матимуть кольорові відмітки в цифровому форматі в додатку “Дія”. 

Нові правила карантину – Транспорт та привілеї для вакцинованих: Які нові правила карантину діятимуть в Києві
Нові правила карантину – Транспорт та привілеї для вакцинованих: Які нові правила карантину діятимуть в Києві

Київ може очікувати локдаун — врятує лише вакцинація 

Заступниця голови КМДА Ганна Старостенко заявила, що місто прагне вакцинувати від COVID-19 максимальну кількість киян, аби запобігти локдауну та зменшити кількість тяжких перебігів й летальних випадків від коронавірусу. 

Вона зазначила, що у Києві щодня збільшується кількість хворих на коронавірус та госпіталізованих: “Станом на сьогодні заповненість ліжок у лікарнях, які визначені для прийому хворих на COVID-19, складає 44,6%. Щоб упередити можливий локдаун, маємо максимально швидко вакцинувати людей. Іншої альтернативи немає”.

За її словами, сьогодні до лікарень потрапляють із тяжкими формами ковіду саме люди старшого віку, які не зробили жодної дози щеплення.

“Це люди старше 65 років із супутніми захворюваннями, такими як цукровий діабет, серцево-судинні хвороби. Тому вакцинація – це єдиний спосіб вберегтися від госпіталізації й тяжких наслідків”, – розповіла чиновниця.

За словами Старостенко, у місті вистачає ресурсів для нарощення темпів вакцинації, і влада постійно шукає нові можливості для їхнього розширення.

Вакцинація в Києві

“Збільшуємо кількість пунктів, робимо максимально зручну логістику, щоб кожен охочий міг приїхати і щепитися. Вакцин достатньо і є вибір – Coronavac, Pfizer, AstraZenecа. На сьогодні працюють 57 мобільних бригад, створені для виїзду на підприємства, у колективи. У ТРЦ щотижня розширюємо кількість пунктів вакцинації й нині їх вже 22. Ще 117 пунктів щеплення працюють на базі лікувальних закладів міста, діє також центр масової вакцинації у МВЦ та 21 міні-вакцинальний центр”, – наголосила чиновниця.

Начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Києві Олег Рубан також заявив про погіршення у місті ситуації з поширенням коронавірусу, але заявив, що поки немає підстав говорити про завпровадження локдауну.

“На сьогодні не має передумов для запровадження заходів, які стосуються “червоної зони”, але є ситуація щодо погіршення епідеміологічної ситуації щодо коронавірусної інфекції та гострих респіраторних вірусних захворювань. Якщо ми вакцинуємо мешканців на рівні 70%, а це більше мільйона осіб, плюс ті, хто у нас вже є (вакциновані, – ред.), то у нас не буде потреби впроваджувати посиленні заходи”, – заявив Рубан.

Де можна вакцинуватись в Києві 

Отже, ситуація з коронавірусом в столиці швидко погіршується, а досвід інших країн світу показує, що тільки масова вакцинація може врятувати людей від масового спалаху захворюваності та смертності. 

В Центрі вакцинації проти COVID-19 (МВЦ, проспект Броварський, 15) всі охочі можуть щепитися від COVID-19 вакцинами CoronaVac, Moderna та Pfizer. Зареєструватися на вакцинацію можна через сервіс helsi.mi. Також вакцинуватись можна і в будь-якому пункті щеплень із тих, що розгорнуті на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги всіх без виключення районів столиці.

У Києві також у вільному доступі можна отримати щеплення від коронавірусу в ТРЦ, зокрема в гіпермаркетах “Епіцентру”, Ocean Plaza, River Mall, “Ашан Петрівка”, Cosmo Multimall, Blockbuster Mall, Retroville, SkyMall та Dream Town.

Загалом, останні рішення уряду щодо карантинних обмежень показують, що вакцинація не тільки може врятували життя, але й значно полегшити його, адже більшість обмежень стосуються саме невакцинованих громадян. 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com