Ціна українця: скільки держава витрачає на навчання, лікування, соцпідтримку громадян і що за це хоче | Київ.Info

Ціна українця: скільки держава витрачає на навчання, лікування, соцпідтримку громадян і що за це хоче

Універсальної формули, щоб визначити ціну українця, не існує.

Величезна кількість українців у пошуках хоч якогось заробітку їдуть з країни. Склали збірний портрет такого шукача щастя. Офіційна статистика свідчить, що це переважно чоловік, старше 35-ти років із професійною освітою. Поїде на заробітки він радше із Західної України, хоча їдуть звідусіль. І створювати додану вартість буде, найімовірніше, в Польщі чи Італії. І там його розглядають як один із найдорожчих дармових ресурсів. Бо виростити такого собі – а це пологи, освіта, медицина, соціальні пільги – навіть у Польщі коштує в рази дорожче.

Тільки-но нове життя перетне умовну лінію старту, державна машина вмикає свій офіційний лічильник. Життя людини, звісно, не має ціни. Тільки не для економіки. Для неї людина – це ресурс, здатний продукувати гроші. Якщо знати вартість життя, можна розрахувати, які економічні втрати несуть щоденні смертельні ДТП, повені та посуха, помилки медиків чи трудова міграція. І, найголовніше, що потрібно усвідомити, люди – це найцінніший ресурс держави.

Універсальної формули, щоб визначити ціну українця, не існує. Економісти, політики, батьки новонароджених дітей рахують надто по-різному.

Скільки коштує українець?

За словами акушера-гінеколога, заступника директора Київського перинатального центру Олега Маланчука, держава вкладає в народження людини одразу: “Для того, щоб це функціонувало, треба його оснастити, треба щоб текла гаряча вода, світило світло, треба підготувати фахівців. і тут уже породілля приходить і тут уже народжується життя”.

Усе це, каже Маланчук, вже включене у тариф на народження – 8200 грн. І це тільки перший рядок у довгому  рахунку. Також породілля отримують допомогу по народженню – “пакунок малюка” (5200 грн). Декретні – 40 тисяч грн.

Тож кожен новий українець отримує такий собі стартовий капітал. У сьогоднішніх цінах він складає 53 тисячі гривень.

А далі почнеться те, про що молода мама навіть подумати боїться. Мовою економістів це називається підготовка виробничих кадрів. Для батьків це означає розпочати виснажливий марафон з пошуку педіатра, “забивання” місця в дитячому садку, та влаштуванні дитини в хорошу школу поруч, а ще допомогти визначитись дитині, ким вона хоче бути.

Для держави це означає – нові здорові працівники. Тож на медицину виділяє по 1300 грн на рік. До повноліття набирається – 23 400. Сюди ще треба додати й екстрені випадки. А раптом апендицит (8 тисяч грн) чи перелам (8 тисяч грн).

Далі – освіта. Середньостатистичний українець проводить чотири роки в дитячому садочку. Це коштує 106 800 грн, потім 12 років у школі – в середньому по країні це обходиться у 276 тисяч грн. Додайте сюди ще й вищу освіту. Кожен другий в країні – бюджетник. І це місце у віші обходиться державі в середньому 43 тисячі. За 5 років виходить 215 тисяч.

Тобто, вартість людини від народження і до отримання диплому про вищу освіту коштує державі близько 700 тисяч грн.

І вкладає ці гроші вона не просто так, а в надії, що громадяни їх відпрацюють.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook