Тука вважає, що заяви Лукашенка щодо Донбасу певним чином знімають ізоляцію з Мінська – Київ Інфо

Тука вважає, що заяви Лукашенка щодо Донбасу певним чином знімають ізоляцію з Мінська

Знаючи про фаховість Олександра Лукашенка, який вже близько 25 років є при владі, він чудово розумів, що його пропозиція щодо забезпечення виборів на Донбасі, не прийнятна для України. Тому на мій погляд подібна заява – це був дипломатичний крок з одного боку і дипломатичне дякую з іншої сторони.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявив заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Георгій Тука.

«Треба зрозуміти, що Білорусь є нашою сусідкою, попри всю неоднозначність позиції цієї країни до тої (Росії, – ZIK), про яку не варто забувати. Білорусь на сьогоднішній день є нейтральною країною і критикувати її відкриту позицію було б на мою думку неправильно. Тому абсолютно нормальною є реакцією Президента Порошенка на пропозиції президента Білорусі щодо вирішення конфлікту на Донбасі. А от, чи будуть вони використані, щодо цього є величезні застереження», – сказав Тука.

На його думку, навряд пропозиції білоруського президента будуть реалізовані.

«На мій погляд – це був дипломатичний крок з одного боку і дипломатичне дякую з іншого. Цілком можна вважати, що він пропіарився на українському конфлікті і викликав на діалог США. Але треба зрозуміти, в якому контексті відбувалася ця зустріч. Адже йдеться про безпекову конференцію в Мінську, яка є відгалуженням Мюнхенської конференції», – зазначив він.

Він вважає, що подібні заяви можуть допомогти Білорусі вийти з ізоляції.

«Це певним чином знімає ізоляцію з Мінська, який довгий час перебував у ізоляції західних країн через свою проросійську позицію і безпосередньо внутрішню, яку вважають диктаторською. Тому що зараз вона руйнується на очах і звісна річ, що президент Лукашенко мав скористатися цією можливістю. Він використав свої миротворці пропозиції для того, щоб посилити свою присутність чи можливо повернення у велику європейську політику, що є абсолютно логічним кроком», – додав Тука.

Нагадаємо, Президент Білорусі Олександр Лукашенко запропонував розглянути можливість розміщення на сході України спільної миротворчої місії ООН і ОБСЄ. Також він заявляв, що Білорусь готова допомогти у вирішенні конфлікту на сході України.

До слова, Лукашенко також сьогодні заявив, що може взяти на себе відповідальність за забезпечення миру на сході України і супроводжувати «вибори» на Донбасі, якщо буде впевнений, що світові гравці не планують зробити Україну ареною для протистояння Росії.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook