У БПП розповіли, хто винен у підвищенні цін на газ – Київ Інфо

У БПП розповіли, хто винен у підвищенні цін на газ

Рішення уряду про підвищення ціни на природний газ обумовлено необхідністю повертати Міжнародному валютному фонду борги колишніх прем’єр-міністрів країни — Юлії Тимошенко і Віктора Януковича.

Про це голова фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Артур Герасимов заявив журналістам під час брифінгу.

“Кабінет міністрів як орган, який згідно з Конституцією відповідає за соціально-економічний розвиток держави, в межах своєї компетенції ухвалив рішення про підняття ціни на газ. Реакція суспільства природня і зрозуміла, оскільки це рішення є непопулярним і болісним. Президент України поставив перед урядом жорстку вимогу – захистити людей, збільшити програму субсидій, розширити кількість коштів, які виділяються на цю програму аби не постраждала жодна українська сім’я для якої це підвищення є критичним. Я вважаю, що Уряду необхідно налагодити не тільки ефективну систему виплати субсидій, а й провести велику роз’яснювальну роботу для того, щоб дати відсіч тим популістам, які замість роботи над вирішенням конкретних проблем держави і людей намагаються заробити на цьому політичні дивіденди”, – заявив Артур Герасимов.

Голова фракції БПП наголосив, що в ситуації, що склалася, є кілька принципових речей.

“Підняття тарифів на газ є жорсткою вимогою продовження співпраці з міжнародними фінансовими організаціями. Поточний стан економіки України дозволив би обійтися без запозичень, якби не шалена кількість старих боргів, пікові виплати яких припадають на 2019 рік. Найбільше доклалися до створення цієї боргової ями ті політичні сили, які сьогодні найголосніше “захищають” українців. Це “Батьківщина” і “Опозиційний блок”, – сказав він.

Герасимов зазначив, що коли Юлія Тимошенко була прем’єр-міністром України, вона додатково набрала і передала наступним поколінням для виплат $24 млрд боргів.

“Янукович додав до цієї суми ще $41 млрд і на момент його втечі, сумарний розмір гарантованого державного боргу складав $73 млрд. Найбільш жахливо, що значна частина цих коштів ішла на переплату за кабальними газовими контрактами Путіна-Тимошенко. Як ви розумієте, Кремль ці гроші витрачав на зброю, яка сьогодні вбиває громадян України. Тому пряму відповідальність за створення цієї боргової ями несуть саме “Батьківщина” та “Опозиційний блок”, – наголосив голова фракції.

Герасимов також відзначив, що політичне рішення про вирівнювання цін на газ українського видобутку та імпортований газ ухвалила саме Юлія Тимошенко 31 жовтня 2008 року, коли як прем’єр-міністр України вона поставила свій підпис під меморандумом з МВФ. “Цим самим Тимошенко зробила це зобов’язанням української держави”, – підсумував політик.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook