У КЕРІВНИЦТВІ НБУ СПРОГНОЗУВАЛИ КУРС ГРИВНІ В 2020 РОЦІ | Київ.Info

У КЕРІВНИЦТВІ НБУ СПРОГНОЗУВАЛИ КУРС ГРИВНІ В 2020 РОЦІ

Національній валюті передрікають подальше зміцнення.

Українська гривня продовжить зміцнюватися у 2020 році. Про це заявила заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова, повідомляє hromadske.

“Для національної валюти немає ніяких зовнішніх загроз зараз для того, аби вона девальвувала”, – сказала вона. Рожкова наголосила на тому, що тенденція до зміцнення, котра розпочалася в 2019 році, є об’єктивною, тому й триватиме. А такий курс уже дозволив державі заощадити кошти на виплаті державного боргу та скоротити його розмір відносно ВВП України.

За словами Рожкової, зміцнення гривні також позитивно впливає на товаровиробників, адже зменшує вартість імпортної сировини, енергоресурсів та добрив. “Сьогоднішній рівень відображає рівень економіки. І ми навпаки бачимо, що у разі, якщо всі реформи та програми уряду буде реалізовано, то теоретично є бачення, що вона може ревальвувати й надалі”, — заявила представниця Нацбанку.

Якщо в попередні місяці гривня активно зміцнювалася, а долар здешевшав до 23,3 грн, то від кінця грудня ситуація кардинально змінилася. Експерти ринку кажуть, що причина різкого здорожчання валюти в обмінниках – у діях Нацбанку, який за один день викупив на валютному ринку рекордні 700 млн доларів. Це, звісно, мало психологічний фактор, і в столичних обмінниках основна валюта здорожчала майже на одну гривню.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook