У Києві можуть знести садибу Родіна: Суд позбавив будівлю статусу пам’ятки - Київ.Info

У Києві можуть знести садибу Родіна: Суд позбавив будівлю статусу пам’ятки

У Києві можуть знести садибу Родіна: Суд… Фото: Антон Короб

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на “Наші гроші”.

Таке рішення ОАСК ухвалив за позовом власника – будівлі ТОВ “Арікс”.  Фірма заявила, що Департамент протиправно заніс будинок Родіна до переліку об’єктів культурної спадщини м. Києва.

У Департаменті заперечили і наголосили, що діяди відповідно до вимог закону “Про охорону культурної спадщини”, на підставі повного переліку документів передбачених порядком обліку об’єктів культурної спадщини, зокрема, історичної довідки, якою підтверджується цінність об’єкта.

Суд не побачив наявності у будинку Осипа Родіна автентичності, його цінності з археологічного, естетичного, історичного, архітектурного, мистецького, наукового чи художнього погляду і задовольнив позов компанії “Арікс”. У суді зазначили, що Департамент протиправно вніс будинок до переліку об’єктів культурної спадщини Києва.

Виносячи рішення, ОАСК послався на експертний висновок Українського товариства охорони пам’яток, в якому рекомендовано вилучити цей об’єкт з переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини, оскільки будинок можна віднести до рядової історичної забудови. 

Суд також погодився з твердженням позивача, що КМДА діяла непослідовно і у 2014 році Департамент містобудування видав містобудівні умови та обмеження на забудову ділянки по вул. Олеся Гончара, 69 багатофункціональним комплексом на 22 поверхи.

містобудівні умови та обмеження на забудову ділянки по вул.Гончара, 69

Однак згідно з МУО, ця зона визначена як територія середньоповерхової житлової забудови, поверховість на якій обмежена дев’ятьма поверхами (27 метрів), а заплановані 22 поверхи – це вже багатоповерхова забудова. 

МУО для вул. Гончара, 69

За адресою Гончара, 69 будується житловий комплекс Franklin Concept House (5 та 19 поверхів) – проект від Perfect Group нардепа від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка, Saga Development екс-чиновника КМДА Андрія Вавриша та Kyivproekt Development.

Як пише “Хмарочос”,  у компанії SAGA Development повідомили, що не будуть зносити будинок Родіна і продовжать “опрацьовувати сценарій його збереження”.

Краєзнавець Антон Короб вважає, що будинок Осипа Родіна — “чудовий приклад рядової забудови кінця XIX століття, якої дуже мало залишилося в цьому кварталі”.

Нагадаємо, 22 вересня 2020 року Департамент своїм наказом надав Будинку Осипа Родіна, побудованому у 1882 р., статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини.

Як вказується в його описі, Будинок зберіг свою автентичність (матеріально-технічну структуру) в загальному об’ємі та в архітектурному і декоративному оздобленні фасадів; є витвором видатного архітектора В. Ніколаєва; Будівля є цінним та невід’ємним елементом забудови кварталу.

Довідка: Кінцевим бенефіціарним власником ТОВ “Арікс” значиться Яків Басс – батько екс-заступника голови КМДА Леоніда Черновецького.

Згідно з реєстром, повний перелік власників ТОВ “Арікс” включає: Ірина Городецька (20%), ТОВ “КП-Інвест” (40%) і ТОВ “КУА “Система капітального інвестування”, яке діє від власного імені, за рахунок та в інтересах пайового венчурного недиверсифікованого закритого інвестиційного фонду “Третій інвестиційний фонд СКІ” (40%). Керівником “Арікс” є Михайло Ліснічук.  

 

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com