У Києві поменшає маршруток: Чому з вулиць прибирають транспорт і чим обурені недобросовісні перевізники – Київ Інфо

У Києві поменшає маршруток: Чому з вулиць прибирають транспорт і чим обурені недобросовісні перевізники

Деякі перевізники обурені новими правилами, затвердженими у КМДА.

Днями стало відомо, що Київська міська державна адміністрація розірвала договори з міськими перевізниками, які підробили документи, щоб отримати дозвіл на організацію перевезень пасажирів в автобусах та маршрутках. Справа у тому, що наприкінці липня КМДА затвердила зміни до договорів про пасажирські перевезення на автобусних маршрутах, щоб врегулювати правила поведінки водіїв і тим самим підвищити якість поїздок.

Далі розповідаємо про нещодавні порушення маршрутників та нагадуємо про нові правила пасажирських перевезень, що діють у столиці вже кілька місяців.

Чому водіїв позбавили проїзних “ліцензій”

На початку жовтня Київ розірвав договори на 21 автобусному маршруті. Це означає, що з вулиць буде прибрано 172 маршрутні таксі, що працювали за підробленими документами. У даному випадку формулювання “підроблені документи” означає, що на конкурс КМДА були заявлені одні автобуси, а документи подавали на інший транспорт.

За словами заступника голови КМДА Костянтина Усова, на маршрути, з яких буде прибрано маршрутки, спрямують рухомий склад “Київпастрансу” та інших приватних перевізників, які не мали порушень.

Департамент внутрішнього фінансового контролю КМДА провів аудит перевізників та поданих ними документів і за результатами перевірки ухвалив рішення про розірвання договорів.

Костянтин Усов розповів, що договори були розірвані через те, що на попередні конкурси порушники подавали сфальсифіковану інформацію, неправильно вказували державні номери транспорту, пасажиромісткість автобусів, період оновлення автопарку, дані стосовно екологічності машин. Інакше кажучи, на конкурс заявляли одні автобуси, а документи підкладали на інші.

На маршрути, з яких були зняті машини, направлять компенсаторні сили комунального “Київпастрансу” та інших перевізників, розповідає Усов.

Аудиторські перевірки перевізників тривають досі, а КМДА закликала поліцію та Міністерство інфраструктури контролювати дотримання законодавства у сфері пасажирських перевезень.

Цікава річ – доки триває аудиторська перевірка підприємств-порушників, комунальна служба перевезень посилила охорону підприємства, щоб не допустити провокацій і вберегти ще не перевірені документи від фізичного знищення. За словами Костянтина Усова, Київ готується до “бурхливої реакції” з боку перевізників.

І перші невдоволення уже зафіксовано. Так, 7 жовтня стало відомо, що чотири столичні компанії-перевізники хочуть через суд заборонити Київській міській державній адміністрації проводити перевірки у маршрутках і розривати договори у разі виявлення порушень нових правил. 

За повідомленням Костянтина Усова, до суду звернулися ПП “Парк”, ПП “АВЕН – ЄЗЕР”, ТОВ “Радонь” і ТОВ “Ярославль – авто”. Ці перевізники обслуговують 55 маршрутів Києва і володіють 458 автобусами (це 31% рухомого складу на ринку пасажирських перевезень міста). Вказані перевізники працюють за старими договорами та відмовляються підписувати додаткові угоди щодо нових правил.

“Маршруточна мафія в столиці та загалом в країні досі має великий вплив. Це неприпустимо. Мерія Києва готова робити абсолютно все від нас залежне, щоби навести лад, але ми вкотре звертаємо увагу суспільства, що контроль за дотриманням законодавства у сфері автомобільного транспорту покладений в першу чергу на Державну службу України з безпеки на транспорті та органи Національної поліції. Ми сьогодні публічно звертаємося до Міністерства інфраструктури України та Міністерства внутрішніх справ з ініціативою проведення спільних заходів контролю перевізників у столиці”, – резюмував Костянтин Усов. 

Зміни у сфері пасажирських перевезень Києва

У липні цього року в Києві пройшла перевірка перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування. За результатами перевірки провели конкурс і обрали найкращих перевізників. Відомо, що під час його проведення відбулися неочікувані безпрецедентні події: було дискваліфіковано дві третини перевізників і залучено спеціальні сили МВС для протидії “тітушкам”, які намагалися зірвати конкурс. До того ж КМДА звільнила попередній склад Київської служби перевезень – у столичної влади столиці були підстави вважати, що команда служба перевезень працювала в інтересах окремої групи міських перевізників, а не пасажирів. 

Після липневого конкурсу у столиці презентували маршрутні автобуси нового зразка від перевізників, які перемогли. Тоді ж впровадили оновлені правила поведінки і роботи водіїв, а також договори з вимогами до пасажирського сервісу у маршрутках.

Серед нових вимог до маршруток є такі правила:

  • температура у салоні маршрутки/автобуса влітку не має перевищувати 22 градуси, а взимку не має опускатися нижче 15 градусів;
  • забороняється будь-яке шумове (музика) і візуальне (плакати, наклейки) забруднення салону;
  • кожен автобус має бути обладнаний щонайменше п’ятьма кнопками зупинки “на вимогу”;
  • водій повинен носити типову уніформу, пройти курси першої допомоги та інструктаж про особливості посадки і висадки пасажирів з інвалідністю;
  • забороняється палити в салоні маршрутки/автобуса;
  • водій і кондуктор повинні спілкуватися з пасажирами виключно українською мовою;
  • за кабіною водія має висіти плакат стандартного зразка з такою інформацією: а) ідентифікатор перевізника, б) особа водія: ПІБ, фото, дата народження, номер посвідчення водія, в) контакти зворотного зв’язку для пасажирів, г) права та обов’язки водія та пасажирів. 

Заплановані новації для столичного транспорту

Комунальне підприємство “Головний інформаційно-обчислювальний центр” разом із “Київпастрансом” розробляє для додатку “Київ Цифровий” новий сервіс під назвою “Рух транспорту”. Сервіс оцифровує дані “Київпастрансу” про міські зупинки і маршрути, щоб презентувати їх пасажирам в електронній формі і зручному форматі.

Новий сервіс дозволить користувачам знаходити у додатку потрібні зупинки і маршрути автобусів, тролейбусів і трамваїв та стежити за рухом транспорту на карті у режимі реального часу. Шукати можна буде за номером маршруту або назвою зупинки.

Також додаток показуватиме час відправлення транспорту, зупинки на кожному маршруті та дані про те, на якій зупинці можна зробити пересадку. Потрібні маршрути користувачі додатку “Київ Цифровий” зможуть додати в “Обране”, щоб завжди мати їх під рукою.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com