У Києві у вівторок пройде акція проти насильства ультраправих - Київ.Info

У Києві у вівторок пройде акція проти насильства ультраправих

У Києві на Михайлівській площі завтра, 19 січня, пройде антифашистська акція – традиційний захід пам’яті вбитого російського адвоката і правозахисника Станіслава Маркелова.

Про це повідомляє правозахисник і громадський діяч Володимир Чемерис у соцмережі, передає “Страна”.

“19 січня о 12:00 на Михайлівській площі в Києві відбудеться щорічна акція протесту проти ультраправого насильства. Правозахисники, представники громадських та громадських ініціатив, журналісти та антифашисти вийдуть на вулицю, щоб вшанувати пам’ять Станіслава Маркелова та Анастасії Бабурової, вбитої в цей день 12 років тому російськими неонацистами”, – розповів Чемерис.

Також він додав, що учасники хочуть традиційно звернути увагу на проблему ультраправого насильства в Україні.

Зокрема, Чемерис нагадав, що на Україні ультраправі стали виконавцями резонансних злочинів.

Йдеться про вбивства Олеся Бузини, Павла Шеремета, Дениса Вороненкова, Катерини Гандзюк, Давида Папа, а також про замах на В’ячеслава Соболєва, під час якого загинув його трирічний син. А також вбивство в Одесі Івана Кузнєцова радикал Сергій Стерненко транслював онлайн.

Зазначимо, 34-річний адвокат Станіслав Маркелов і журналістка “Нової газети” Анастасія Бабурова були вбиті 19 січня 2009 року в Москві ультраправими радикалами. Злочин стався вдень у людному місці. Загиблі отримали вогнепальні поранення.

Бабурова робила репортаж про російських неонацистів. 

Щороку друзі Стаса і Насті, активісти та активістки, просто небайдужі люди проводять у багатьох країнах світу публічні заходи, намагаючись вплинути на ситуацію з ультраправим терором. В Україні ці заходи часто межують з ризиком агресії з боку тих, про чию небезпеку для суспільства говорять демонстранти.

Нагадаємо, що дана антифашистська акція проходить щорічно в Києві на Михайлівській площі. Минулого року участь в акції взяли близько 20 осіб.

Два роки тому аналогічна акція закінчилася розгоном антифашистів. Радикали не дали активістам провести заплановану акцію, почали вигукувати погрози і закидати їх яйцями.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com