У Зеленського наголошують, що забезпечувати водою Крим має окупаційна влада. Росія так не вважає | Київ.Info

У Зеленського наголошують, що забезпечувати водою Крим має окупаційна влада. Росія так не вважає

Забезпечувати Крим водою за міжнародним законодавством повинна окупаційна влада, наголошують у представництві президента України на півострові. Водночас у МЗС Росії та керований Москвою «голова» Криму Сергій Аксьонов так не вважають.

Так, у Зеленського відреагували на закиди Росії щодо водопостачання в Крим. У представництві президента підкреслили, що наведені російською стороною положення міжнародних договорів у галузі захисту прав людини не стосуються права на воду, зобов’язання з водопостачання чи постачання інших ресурсів, а стосуються гарантування і забезпечення інших прав людини.

Там також наголосили, що саме окупаційна влада відповідальна за вбивства, насильницькі зникнення та катування, які сталися в Криму з 20 лютого 2014 року.

«… абсолютно неприпустимою є ситуація, коли про можливе порушення права на життя та вчинення катувань говорить держава-окупант, за ефективного контролю якої сталися десятки вбивств, насильницьких зникнень, катувань українських та кримськотатарських активістів на тимчасово окупованій території», — наголошують у представництві президента.

У Зеленського навели положення міжнародного права, за якими саме держава-окупант відповідає за все, що відбувається на окупованій території. Це частина перша статті 55 Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року (Четверта Женевська конвенція). Вона передбачає, що держава-окупант зобов’язана за допомогою усіх наявних засобів забезпечувати населення продуктами харчування та медичними матеріалами; зокрема, постачати необхідні продукти харчування, медичні матеріали та інші припаси, якщо ресурсів окупованої території виявиться недостатньо.

«Ці положення, безумовно, стосуються і такого ресурсу, як вода», — наголошує українська сторона.

Там додали, що водопостання анексованого Криму є дорогим для Росії, відтак вона намагається за допомогою прямого тиску і тиску на міжнародних партнерів схилити Україну до відновлення водопостачання.

«Проте Україна не повинна вирішувати проблеми, які постають перед державою-окупантом після шести років тимчасової окупації нею частини суверенної території України», — вважають у представництві.

Що каже Росія?

Окупаційна влада заявляє, що потрібно порушити кримінальні справи щодо людей, які розпорядилися перекрити Північно-Кримський канал, який вода з материкової України потрапляла в Крим. Про таке зокрема 11 вересня казав керований Кремлем «голова» Криму Сергій Аксьонов, передає ТАСС.

А офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова заявляла, що «водна блокада Криму» може розцінюватися як «порушення Україною своїх правозахисних зобов’язань, закріплених у міжнародних документах».

Що у Криму з водою?

Її там катастрофічно не вистачає. Після анексії Україна перекрила канал, яким вода з материкової частини потрапляла на півострів. Цим забезпечували до 85% потреб Криму у прісній воді.

Підконтрольний Кремлю «глава» Криму Сергій Аксьонов стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень. Відтак з 7 вересня частині населення почали подавати воду строго за годинами.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook