У Зеленського заявили про приєднання України до Міжнародного трибуналу | Київ.Info

У Зеленського заявили про приєднання України до Міжнародного трибуналу

Колишній президент поплатиться за все, що накоїв за 5 років.

У команді президента України Володимира Зеленського заявив про намір ратифікувати Римський статут, що означає приєднання України до Міжнародного кримінального суду (Гаазький трибунал).

Відповідний допис опублікував заступник глави Офісу президента Руслан Рябошапка на особистій сторінці у соціальній мережі Facebook.

Рябошапка заявив про те, що Україна може приєднатися до Міжнародного кримінального суду. У першу чергу в ньому розглядають справи пов’язані з геноцидом, злочини пов’язані проти людяності, військові злочини й злочини агресії. Це означає, що нова влада хоче справедливого покарання тих, хто винен у кривавих подіях у 2014 році на Майдані та на Сході України.

“Не маючи національного досвіду постконфліктного врегулювання, робоча група, яка, до речі, в переважній частині сформована з представників громадських організацій, візьме до уваги міжнародну практику. На першому засіданні Комісії з питань правової реформи має бути представлено пріоритетні напрямки діяльності групи, а до 2020 року – напрацьовано перший пакет ініціатив Глави держави”, – написав Рябошапка.

Експерти припускають, що після ратифікації відповідного статуту до суду може потрапити колишня українська влада на чолі з Петром Порошенком. Цікаво, що цей документ був одним з умов Асоціації з ЄС. Але генпрокурор України Юрій Луценко виступив проти подібної ініціативи.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.


Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook