Україна має потенціал виробництва жаб’ячих лапок – Київ Інфо

Україна має потенціал виробництва жаб’ячих лапок

В умовах України вирощувати жаб не важче, ніж рибу. А зменшення популяції цих земноводних у США та ЄС, може звільнити місце на світовому ринку для продукції з України. Про це повідомляє Pro-Consulting.

Виробництво та експорт жаб з України були налагоджені ще у 70-х роках  минулого століття в західних і південних регіонах Української РСР. В ті часи на європейський ринок, в основному до Франції, щорічно відправлялося до 100 т делікатесу.

У наших природних умовах прекрасно себе почувають родички їстівної Rana esculenta — зелені озерні і ставкові жаби. При розведенні жаб в природних водоймах необхідно тільки подбати про його огородження, щоб жаби не втекли. Корм вони знаходитимуть самостійно. Такий спосіб є дешевим, але з високим відсотком смертності земноводних, припиненням росту та впадінням у сплячку.

Ефективнішим, але дорожчим способом є вирощування жаб у закритих тераріумах, де підтримується штучний сприятливий клімат, годування проводиться закупленим кормом, і здійснюється контроль розмноження і подальшої життєдіяльності тварин. В цьому випадку, протягом року-півтора можна відгодувати їстівну жабу до кілограмової ваги.

Заморожені лапки можна продавати як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку за ціною $10-12/кг. Крім того, жаб’ячу шкіру можна збувати виробникам взуття і галантереї, а решта відправляти на переробку на корми або добрива.

В Україні жаб’яче м’ясо в основному імпортного походження. Воно поставляється в замороженому вигляді і поповнення запасів відбувається по мірі використання.

Так, в першому півріччі 2018 р. обсяги поставок зросли відразу на 740,6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook