Українські трудові мігранти з Росії перебираються до країн Європи – Київ Інфо

Українські трудові мігранти з Росії перебираються до країн Європи

Війна на Донбасі та економічне падіння у 2015-2016 роках змушують українців шукати роботу за кордоном.

Уже декілька років українські трудові мігранти з Росії перебираються до країн Європи. Зараз громадянину України знаходитись в РФ небезпечно і невигідно. Небезпечно, бо його права можуть порушити в будь-який момент. Невигідно, бо економіка Росії перебуває у стагнації, зарплати зменшуються. У РФ бажають працювати не більше 6% українців, у Польщі – 26%, у Німеччині —37%. Такі дані соцопитування польської компанії Personnel Service за березень 2018 року.

Найбільше українці мріють про Німеччину, бо там можна заробити у 2-3 рази більше, ніж, наприклад, у Польщі. Ця країна приваблива ще й тим, що планує відкрити ринок робочої сили для країн поза ЄС. Значною мірою для українців, які є останнім великим резервом робочої сили в Європі. Українець, на відміну представників азійських країн, може доїхати до Німеччини швидко і відносно дешево. До того ж українські трудові мігранти добре адаптуються в країнах ЄС, не потребують великої соціальної допомоги від місцевих урядів та готові багато працювати.

Якщо Німеччина дійсно відкриє ринок робочої сили з наступного року, люди миттєво почнуть переїжджати туди на роботу з інших країн Євросоюзу, особливо з Польщі. Адже навіть цьогоріч спостерігається тенденція зменшення потоку українців до цієї країни.

На це впливають два фактори. Перший – погана рекрутингова активність польських компаній в Україні. Вони не хочуть витрачатися на рекламу та створення привабливого образу Польщі для українців. Розраховують, що наші громадяни самі до них приїдуть. Другий — для українських трудових мігрантів зараз цікавішими є країни Балтії. Там легко можна порозумітися з роботодавцями, бо прибалти володіють російською мовою. Є перспективи поїхати працювати далі – до країн Скандинавії.

Тільки грошима польському бізнесу не вдасться втримати українців на своїх підприємствах. Польща має більше працювати у напрямку адаптації наших громадян та їхнього соціального захисту.

Офіційне працевлаштування українських трудових мігрантів у Польщі може дати багато переваг і людям, і обом державам. Польща отримає подальше зростання економіки та більше коштів у державний бюджет. Україна – громадян нового типу, які розуміють переваги офіційного працевлаштування та готові не тільки сплачувати, але і контролювати свої податки.

Українці швидко вчаться європейським цінностям і добре усвідомлюють, що нелегальна робота часто не приносить грошей, а тільки неприємності у вигляді позбавлення прав та невиплати зарплати. Або ще гірше, як це сталося в Греції з декількома десятками вітчизняних моряків, які потрапили до тюрми за перевезення нелегальних мігрантів.

Європейська економіка потребує робочих рук і без українців вона не зможе обійтись. Питання тільки в тому, які країни раніше це зрозуміють та створять найоптимальніші умови для трудових мігрантів з України.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook