Українці переплачують за “комуналку” – Київ Інфо

Українці переплачують за “комуналку”

Тарифи в Україні можуть бути завищені в два рази.

Про це розповів економіст Володимир Соболєв.

“У нас приблизно половина економіки в тіні. Тому, можливо, що корупційна складова в тарифі може доходити до половини. Але важливо не те, які вони за розміром, а що з ними відбувається. Тарифи – це всього лише інструмент”, – пояснив він.

Жодного з місцевих олігархів ЖКГ не покарали, каже Соболєв.

“Років 20 тому в Болгарії був судовий процес, коли посадили керівника тепломереж Софії. Він робив те ж саме, що і наші. Схеми однакові. Місцева влада повинна погоджувати тарифи з регуляторним органом – спеціальною комісією по тарифам. Але цей державний орган замість контролю йде у них на поводу. Коли громадяни обурюються щодо тарифів, їм кажуть: такі ціни нам встановили в Києві. А там в свою чергу кивають на місцеву владу”, – пояснив експерт.

Сьогодні частка комуналки в структурі доходів українців зашкалює.

“У розвинених країнах вона доходить до 20%, а іноді становить 30-40. Це виправдано – ти отримуєш якісний сервіс. Але тут важлива не тільки частка у витратах, але й рівень доходів. Наші політики часто посилаються на закордонний досвід: ось бачите, там теж багато платять за комуналку. Але при цьому мовчать, що в Європі на решту грошей можна жити добре. А в Україні – ні. Ти отримуєш 2000 гривень і половину віддаєш за комуналку. А потім доводиться відмовляти собі в найнеобхіднішому”, – підсумував Володимир Соболєв.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com