Українці почнуть відмовлятися від долара | Київ.Info

Українці почнуть відмовлятися від долара

За словами першої заступниці голови НБУ Катерини Рожкової, доларизація економіки може знизитися до 20-15% з нинішніх 40%.

Про це вона написала у Facebook.

“Гіперінфляція, недовіра до влади, різка девальвація, періодичні банківські кризи. Це причини, чому українці довіряють більше долару, а не національній валюті. Тому рівень доларизації банків в Україні залишається близьким до 40%. Є сподівання, що у найближчі рік-два це почне змінюватися. Для цього маємо всі передумови”, – написала Рожкова.

За її словами, зниження ставок зробило гривневі кредити привабливішими, ніж у валюті. Крім того, вимоги НБУ знеохочують до використання долара.

“Банки, залучаючи валютні вклади, обов’язково тримають на коррахунку у НБУ 10% від цих коштів. Для гривні – це нуль. Цьогоріч з’являться ненульові ваги кредитного ризику для валютних ОВДП”, – пояснила Рожкова.

Вона також додала, що банки менше заробляють на валютному кредитуванні. Якщо раніше валюту можна було перевкласти у валютні облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), то сьогодні їх дохідність знаходиться на історичному мінімумі. При цьому частину валютних коштів з метою диверсифікації та здійснення розрахунків банки змушені тримати за кордоном на коррахунках і часто доплачувати банкам-кореспондентам за цю послугу.

У результаті, зазначила Рожкова, ставки за валютними депозитами наближаються до нуля, а деякі банки вводять додаткові комісії для клієнтів за обслуговування валютних рахунків.

“Отже сьогодні іноземну валюту все менше вигідно мати. І банкам, і клієнтам”, – підсумувала вона.

Рожкова зауважила, що хоча повної відмови від іноземної валюти не відбудеться, але зниження рівня доларизації з нинішніх 40% до прийнятних 15-20% – можливе за умови відсутності шоків та збереження макрофінансової стабільності.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від Giraff


Ми в Facebook