Українців можуть відключити від мобільного зв’язку – Київ.Info

Українців можуть відключити від мобільного зв’язку

Українців вже з 2023-го хочуть відключати від мобільного зв’язку в тому випадку, якщо вони не прийшли до відділення свого мобільного оператора з паспортом і не ідентифікували себе. Відповідні пропозиції розробили в комітеті Верховної Ради з питань цифровізації.

Тільки 10% пройшли ідентифікацію своїх номерів, решта ж фактично користується мобільним зв’язком анонімно. Це призводить до цілої низки проблем, починаючи від шахрайських схем і закінчуючи крадіжками номерів. Щоб ідентифікувати себе, достатньо прийти в будь-яке з відділень з документом, що посвідчує особу.

Через відсутність ідентифікації:

шахраї можуть дзвонити з не ідентифікованих українських номерів, а потім знищувати їх;

чужий Sim-картою може заволодіти шахрай, наприклад, перевипустити її за допомогою мобільного оператора, виконавши певну процедуру;

контрабандні і крадені телефони не відключають від мережі, тому ними легко можуть користуватися за призначенням.

За новими ж правилами,, якщо хтось захоче змінити IMEI (International Mobile Equipment Identity), отримає штраф у розмірі 17 тис. грн. А за повторне порушення – два роки позбавлення волі). Найчастіше змінюють IMEI на вкрадених телефонах або на тих, які ввезли в Україну контрабандою.

В Україні мобільні оператори списують з рахунків своїх клієнтів 3 млрд грн на рік за контент-послуги. І половина цих послуг надається без відома українців: через спливаючі вікна, СМС з оповіщенням вони оформляються фактично таємно.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.


ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com