УПЦ МП НАМАГАЄТЬСЯ ЗІРВАТИ НАДАННЯ ТОМОСУ УКРАЇНСЬКОМУ ПРАВОСЛАВ’Ю ЧЕРЕЗ ВЕРХОВНИЙ СУД – Київ Інфо

УПЦ МП НАМАГАЄТЬСЯ ЗІРВАТИ НАДАННЯ ТОМОСУ УКРАЇНСЬКОМУ ПРАВОСЛАВ’Ю ЧЕРЕЗ ВЕРХОВНИЙ СУД

До Верховного Суду України подали декілька позовів про визнання протиправною та скасування постанови “Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні”.

Про це йдеться в заяві прес-служби суду.

“Станом на 30 жовтня 2018 року в провадженні Суду є три таких позовних заяви від різних позивачів. Дві з них будуть розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження… Ще одну справу призначено до розгляду в судовому засіданні з викликом сторін”, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що позови подані від імені релігійної громади УПЦ Московського патріархату при храмі на ім’я Святителя Миколая Бердянської єпархії, Городницького Свято-Георгіївського чоловічого ставропігійного монастиря та єпископа Макарівського Вікарія Київської митрополії намісника Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці міста Києва УПЦ МП.

Як йдеться у сюжеті програми “Закрита зона”, відомі інциденти про відмову відспівувати зайвий раз підкреслюють масштаби впливу московського православного спрута. УПЦ МП полоще мізки прихожанам, толерує російську агресію, співпрацює з бойовиками на окупованих територіях і допомагає Кремлю просувати “руський мир” усіма доступними способами.

Як заявив в ток-шоу “Прямий ефір” народний депутат Андрій Іллєнко, рішенням кабінету міністрів можна повернути Почаївській та Києво-Печерській лаврі статус державних заповідників, а потім передати їх єдиній Українській православній церкві.

Нагадуємо, що напередодні отримання українським православ’ям автокефалії, яку, як планується, надасть Вселенський патріарх своїм томосом, “Прямий” пояснює основні церковні терміни, які допоможуть зрозуміти перепетії церковної політики.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook