Уряд піклується про якість повітря в Україні | Київ.Info

Уряд піклується про якість повітря в Україні

Про це повідомила пресслужба Мінекології.

«На сьогодні, в Україні відсутній належний моніторинг стану атмосферного повітря, тому сьогоднішнє рішення уряду підтримати запропонований нами інструмент є дуже важливим. Йдеться про абсолютно нові підходи для України. Водночас, вони давно і успішно зарекомендували себе в Європейському Союзі», – цитує пресслужба слова Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака.

Своїм рішенням уряд змінив підходи до формування мережі спостережень і оцінювання якості атмосферного повітря, чітко визначив функції суб’єктів моніторингу, переглянув обов’язкові для моніторингу показники і режими, запровадив механізми обов’язкового регулярного інформування та розробки коротких і довгострокових планів дій.

Серед нововведень передбачено здійснення моніторингу та управління якості повітря за принципом розподілу території України на зони і агломерації. При цьому в кожній із зон і агломерацій визначено відповідальний орган управління якістю повітря, який здійснює координацію проведення моніторингу.

Крім того, уряд врегулював порядок визначення режимів оцінювання в залежності від рівня забруднення території для кожної зони і агломерації. Новим порядком передбачено створення інформаційно-аналітичної системи даних про якість повітря і своєчасного інформування населення.

Новий порядок також визначає показники рівня забруднення атмосферного повітря, перевищення яких вимагає проведення заходів для поліпшення його якості або скорочення шкідливого впливу забруднення на здоров’я населення.

Рішенням також розширено перелік забруднюючих речовин, моніторинг яких здійснюється обов’язково, зокрема, стосовно забруднюючих речовин і озону, які чинять значний негативний вплив на здоров’я людини.

У Мінекології також нагадали, що відомство розробило концепцію реалізації політики в сфері промислового забруднення, яка передбачає впровадження найкращих доступних технологій і методів у цій сфері.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook