В Україні подешевшає мобільний зв’язок: відомі терміни | Київ.Info

В Україні подешевшає мобільний зв’язок: відомі терміни

Минулого тижня Міністерство цифрової трансформації прийняло рішення змінити оподаткування мобільних операторів. Спонукали їх до цього дослідження у відповідній області, проведені провідними зарубіжними експертами з GSM Association (GSMA) і компанії E & Y Global. До чого це призведе, коли зміниться законодавство і подешевшає в нашій країні мобільний зв’язок?

Податковий тягар на мобільних операторах

Раніше на всі питання про подешевшання мобільного зв’язку експерти відповідали негативно. Причиною було те, що мобільний зв’язок забезпечує близько двох третин доходів вітчизняної телеком-галузі, при тому, що у нас неймовірно високе податкове навантаження. В даний момент на різні податки йде 35% доходів мобільних операторів, при цьому в країнах тієї ж Європи ця цифра становить лише 21%. Цифри такі високі, тому що, скажімо, радіочастотний спектр оподатковується нерівномірно. Так, ті радіочастоти, що придатні для введення мереж будь-якого покоління, обкладаються більш високими податками, як і фрагментовані частоти.

Експерти запропонували декілька варіантів реформи. Так, можна знизити плату за користування частотами на п’ятдесят відсотків, впровадити податковий кредит на додану вартість або ж скасувати плату за радіочастотний моніторинг і перестати обкладати різні частоти різним податком.

 

Головне, що повинно бути враховано при реформуванні, це забезпечення фіскальної стабільності, а також внесення змін до законодавства, яке залишається на даний момент вкрай недосконалим. Якщо реформа буде успішною, то можна очікувати деякого зниження вартості мобільного зв’язку і мобільного інтернету для українців – орієнтовно на ті ж десять-чотирнадцять відсотків, якщо податки будуть приведені у відповідність з європейським рівнем. Очікувати цього, як вважають експерти, слід протягом наступного року. Тоді ж буде зменшено і ставку інтерконекту, про що ми також писали раніше.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook