В Україні прогнозують дефіцит цибулі взимку – Київ Інфо

В Україні прогнозують дефіцит цибулі взимку

Поки масовий збір і недолік сховищ для тривалого зберігання, стримують ціну на рівні 6-7 грн/кг в роздробі і 5,2-5,75 грн/кг на оптові партії, пише kurkul.com.

Постійні запити з боку експортерів та іноземних покупців стимулюють великих виробників дбайливіше ставиться до якості продукції та систематизувати свій збут.

Таким чином ціна станом на 17 вересня не є піковою і слід очікувати подальшого підвищення найближчим часом.
Якість білої цибулі — це завжди більше трудовитрат і вартості для фермерів, так як вимоги з боку, навіть внутрішнього ринку, набагато вищі. Прибирання і закладка на зберігання опустили ціну на ринку на 20-25% і на сьогодні гуртом за 1 кг якісної білої цибулі можна отримати від 7 до 10 грн/кг залежно від регіону і упаковки, а роздрібні ціни в супермаркетах країни рясніли цінниками від 13 до 15грн/кг.

Зберігши цибулю в якості до березня — квітня місяця, виробники сміливо можуть сподіватися на ціну в 10-13грн/кг, а експортні ринки будуть показувати активність саме в ці місяці, тому варто правильно розрахувати залишки і проводити реалізацію безперервно, залишаючись на ринку постійно.
Сезонне зниження на всю цибулю торкнулося і синьої цибулі (так звана в народі Марс або червона), за місяць ціна сповзла на 35-45% і зупинилася на позначці в 17 грн/кг в роздріб і 10-12 грн/кг на гуртові партії.

Сезон на цибулю очікується гарячий і FreshBot буде відстежувати ціни протягом усього періоду, а поки інтересу з боку експорту немає і досвіду поставок синього лука закордон також мало.

Ціни на синю цибулю завжди були продиктовані ринком і можливістю експорту, а за його відсутності були періоди коли якісна синя цибуля продавалася не дорожче звичайної золотистої ріпчастої цибулі.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook