В Україні буде запущено нову систему електронних платежів – Київ.Info

В Україні буде запущено нову систему електронних платежів

Національний банк почав розробку нового покоління системи електронних платежів (СЕП) на основі міжнародного стандарту ISO 20022.

Про це повідомив глава НБУ Кирило Шевченко.

“Наступним нашим глобальним проектом є переведення платіжної інфраструктури України на міжнародний стандарт ISO 20022. Цей стандарт надасть банкам, бізнесу нові можливості, здешевить транзакції та підвищить гарантованість їх доставки та безпеки”, – сказав він.

За словами Шевченка, в планах регулятора до кінця 2022 року не тільки модернізувати роботу СЕП, а й перевести її роботу в режим 24/7, так як сьогодні вона працює в режимі 23/7.

“Також разом з Мінцифри ми врегулювали можливість використання мобільного додатку “Дія ” для дистанційної ідентифікації клієнтів та отримання ними фінансових послуг. Крім того, це можна зробити через систему Bank ID НБУ – це державна система віддаленої ідентифікації, яку розвиває Національний банк”, – зазначив Шевченко.

Глава НБУ підкреслив, що система дуже стрімко нарощує кількість учасників – зараз до неї підключені 34 Банки-ідентифікатора, і це означає, що онлайн-послуги з використанням системи Bank ID доступні 99% користувачів платіжних карт на ринку.

“Завдання Національного банку на 2021 рік – зробити систему Bank ID доступною для кожного українця, адже вона економить час і спрощує доступ до державних, комерційних і фінансових послуг”, – сказав Шевченко.

За даними НБУ, платіжна інфраструктура України перейде на міжнародний стандарт ISO 20022 до кінця 2021 року.

Зазначимо, стандарт ISO 20022 – це технологічна платформа, яка дає можливість спростити механічні процеси при здійсненні платежів, переносити більше супровідної інформації про платіж, що здешевить транзакції та підвищить гарантованість їх доставки.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.


ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com