В Україні очікується прийняття законодавства, спрямованого на екологічну модернізацію промисловості, – Robinson Patman - Київ.Info

В Україні очікується прийняття законодавства, спрямованого на екологічну модернізацію промисловості, – Robinson Patman

На порядок денний Верховної Ради України винесено один з найбільш дискусійних проектів у сфері екологічної модернізації промисловості (№4167 «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення»).

Про це повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на юридичну компанію Robinson Patman.

Законопроект №4167 був розроблений і поданий до ВРУ в порядку виконання зобов’язань України перед Європейським Союзом, Європейським співтовариством атомної енергії та їх державами-членами в рамках Угоди про асоціацію.

Основні нововведення законопроекту №4167 – це контроль викидів великих промислових підприємств, широкий спектр повноважень по контролю за промисловими викидами для Державної екологічної інспекції, можливість міждержавного впливу на видачу інтегрованих дозволів.

Контроль викидів великих промислових підприємств у сферах енергетики, металургії, хімічної промисловості. Законопроект передбачає впровадження «інтегрованого дозволу», який встановлює конкретні екологічні нормативи для підприємств – зокрема, рівень гранично прийнятних викидів в атмосферу, умови водокористування, заходи з управління відходами.

Широкий спектр повноважень з контролю за промисловими викидами для Державної екологічної інспекції (зокрема видача, призупинення чи анулювання інтегрованого дозволу).

Можливість міждержавного впливу на видачу інтегрованих дозволів. Механізм передбачає, що інші держави, які можуть зазнати негативного впливу від викидів, мають право подавати до Держекоінспекції свої пропозиції та зауваження щодо доцільності видачі інтегрованого дозволу українському підприємству.

Як альтернативний на розгляд ВРУ також винесено законопроект №4167-1, який є більш ліберальним і звужує спектр прав контролюючих органів.

Обидва законопроекти чекають на розгляд у Верховній Раді України.

«Станом на зараз обидва законопроекти (№4167 і №4167-1) проходять узгодження в комітетах і чекають розгляду у Верховній Раді України. Поки складно спрогнозувати, який саме законопроект буде взятий за основу, так само як і те, які зміни будуть внесені в процесі узгоджень і консультацій», – зазначив Дмитро Відсота, керуючий партнер юридичної компанії Robinson Patman. Необхідність екологічної модернізації промислового сектора України вже давно назріла і, безумовно, має на меті підвищення його конкурентоспроможності, зокрема на світових ринках. Український бізнес за умови правильного юридичного супроводу в рамках впровадження європейського механізму екологічного регулювання отримає не тільки екологічні, але й економічні вигоди», – зазначив Дмитро Відсота, керуючий партнер юридичної компанії Robinson Patman.

Юридична компанія Robinson Patman спеціалізується на таких практиках, як міжнародна торгівля, антимонопольне та конкурентне право, взаємодія з органами державної влади.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com