В Україні почався дефіцит цукру - Київ.Info

В Україні почався дефіцит цукру

Українські заводи виробили менше цукру, ніж споживає населення. Через брак продукту підвищилися ціни.

Україна планує тимчасово скасувати 50%-ве ввізне мито на цукор. Йдеться про звільнення від мита 120 тис. тонн імпортного цукру до 1 жовтня 2021 року. Передбачається, що це допоможе впоратися з подорожчанням і дефіцитом власного цукру в Україні.

Така пропозиція міститься в законопроєкті, який підготувало Міністерство розвитку економіки. Документ ще не внесений до парламенту – він на громадському обговоренні.

Україна в 2020-2021 маркетинговому році виробила всього 1,1 млн тонн цукру. А внутрішнє споживання становить не менше 1,3 млн тонн, підрахували у відомстві. Причиною дефіциту стала несприятлива для врожаю погода і зменшення площ під посівами цукрового буряка.

“Обмежена пропозиція цукру на ринку викликала різке зростання цін на цей продукт”, – йдеться в пояснювальній записці до документа.

Тому в Мінекономіки вважають, що більш дешевий імпортний цукор допоможе нормалізувати ситуацію на ринку, а крім того, стимулювати вітчизняних виробників.

Раніше міністерство також пропонувало дозволити імпорт додаткових 50 тис. тонн цукру-сирцю. У лютому – березні Україна вже імпортувала 40 тис. тонн цукру за встановленою тарифної квотою з нульовою ставкою мита відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС.

За підсумками 2020 року Україна скоротила експорт цукру на 36%.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com