В Україні створили платформу порад для свідків домашнього насильства – Київ Інфо

В Україні створили платформу порад для свідків домашнього насильства

Amnesty International презентувала інтерактивну платформу “Гаджети бачать”, яка навчає правильній послідовності дій потенційних свідків домашнього насильства.

“Користувачів та користувачок платформи занурюють у типові ситуації насильства у житловому будинку та на вулиці. Їм пропонують обрати варіанти можливих реакцій. Залежно від того, які реакції були обрані, на сайті роз’яснюють, чи була поведінка свідків коректною”, — розповідають творці та творчині проєкту.

Попри високий рівень домашнього насильства в Україні, більшість українців і українок все ще не знають, як реагувати, якщо вони стали свідками, каже директорка Amnesty International в Україні Оксана Покальчук.

“Найчастіше сусіди або перехожі не втручаються в конфлікти між партнерами або родичами. Відтак постраждалі особи втрачають можливість отримати допомогу і залишаються сам на сам із проблемою.

Нам важливо достукатися до кожного і кожної й донести думку, що насильство — це не приватна справа, а проблема цілої країни”, — зазначила вона.

гаджети бачать

Поради від Amnesty: що робити, якщо ви стали свідками насильства?

  1. Спробувати втрутитися у конфліктну ситуацію без ризиків для свого здоров’я. Говорити спокійно, але твердо й голосно (якщо навколо є люди, це також приверне їхню увагу).
  2. Зателефонувати на 102. Це єдиний надійний номер для виклику поліції. Телефоном необхідно надати чітку інформацію про ситуацію, точну адресу або точний орієнтир. Згодом зустріти екіпаж поліції на місці. Якщо на вашому смартфоні завантажений мобільний додаток “MyPol” – натисніть на червону кнопку для виклику поліції.
  3. Не залишати постраждалу людину навіть після того, як викликали поліцію. Спробувати допомогти, запитати, як вона почувається через певний час.
  4. Викликати швидку, якщо постраждала людина потребує допомоги медиків та медикинь.
  5. Задокументувати за можливості насильницькі дії на фото або відео. Це згодом може стати доказом у кримінальній справі. При цьому враховувати, що фото- та відеофіксація випадків правопорушень є законною дією.
  6. Контролювати дії поліцейських. Записати ім’я та номер жетону правоохоронців, які прибули на виклик. Поліцейські мають провести перевірку. А за наявності доказів — оформити адміністративний протокол. Пам’ятайте, співробітник поліції на місці має змогу виписати терміновий заборонний припис кривднику. Тоді його змусять до 10 днів залишити помешкання або заборонять контактувати з постраждалою особою.
  7. Зателефонувати на 116 123 — цілодобову національну гарячу лінію із запобігання домашнього насильства. Це важливо, якщо поліція відмовляється проникати в помешкання постраждалих, документувати насильство або виписувати заборонний припис.
  8. Якщо постраждалою є дитина, окрім поліції, слід звернутися до органу опіки та піклування. Або до управління у справах дітей за місцем проживання дитини. Допоможіть постраждалій знайти контакти служб у справах дітей вашого міста.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com