В Україні ввели нові правила дистанційної роботи: що варто знати - Київ.Info

В Україні ввели нові правила дистанційної роботи: що варто знати

Українці отримали право законно працювати дистанційно. Однак спочатку роботодавець повинен роз’яснити працівникові його права та обов’язки й проінформувати під розписку про умови праці, присутність на робочому місці, небезпечні та шкідливі виробничі фактори, які ще не усунено, та можливі наслідки їхнього впливу на здоров’я, його права на пільги та компенсацію за роботу в таких умовах відповідно до законодавства та колективного договору.

Нові правила вводять згідно із законом №1213-IX, який набув чинності 27 лютого. Про це повідомляється на сайті ВР. Дистанційна робота – в основному, розумова праця з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. Надомна ж, як правило, ручна фізична праця з використанням технічних засобів (інструменту, приладів, інвентарю), необхідних для виробництва продукції, надання послуг, виконання роботи.

Дистанційну роботу можна виконувати в будь-якому місці на вибір працівника. Він самостійно несе відповідальність за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці за обраним місцем роботи. Водночас дистанційну роботу можна поєднувати з роботою в офісі. Надомна робота виконується працівником за місцем проживання або в інших визначених ним приміщеннях, із чітко закріпленим робочим місцем. При цьому закон передбачає, що “надомний” співробітник не може змінювати місце своєї роботи без погодження з роботодавцем.

Працівник-дистанційник розподіляє свій робочий час на власний розсуд, водночас загальна тривалість не може перевищувати 40 годин. Правила внутрішнього трудового розпорядку на нього не поширюються. Однак роботодавець може зобов’язати дистанційного співробітника працювати за графіком підприємства, якщо це буде прописано в трудовому договорі. На надомного працівника поширюється режим роботи підприємства. Тривалість робочого часу не повинна перевищувати 40 годин на тиждень. Окрім цього, в трудовому договорі можна прописати інший режим роботи.

Дистанційна робота може вводитися наказом власника на час загрози поширення епідемії, пандемії, необхідності самоізоляції працівника і т.д. Також працівник може вимагати тимчасовий, терміном до двох місяців, перехід на дистанційну роботу, якщо на робочому місці щодо нього було вчинено дії, які містять ознаки дискримінації. Але працівникові це ще потрібно довести. Роботу вдома може бути введено суто для осіб, які мають практичні навички виконання певних робіт або можуть бути навчені таким навичкам.

Роботодавці повинні обов’язково ознайомити працівників із наказами (розпорядженнями), повідомленнями та іншими документами з використанням визначених у трудовому договорі засобів електронного зв’язку. Відповідно підтвердження про ознайомлення допускається шляхом обміну електронними документами.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com