В Україні збільшили покарання за незаконний видобуток корисних копалин – Київ.Info

В Україні збільшили покарання за незаконний видобуток корисних копалин

Зеленський підписав закон, яким запроваджено кримінальну відповідальність за такі правопорушення.

У п’ятницю, 6 серпня, президент України Володимир Зеленський підписав закон, яким посилено відповідальність за незаконне видобування корисних копалин, визначаючи таку діяльність як кримінальне правопорушення.

Про це повідомили у пресслужбі глави держави.

Відтепер порушникам правил охорони надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля, а також тим, хто буде займатися незаконним видобування корисних копалин місцевого значення у значному розмірі, загрожує штраф у розмірі від 8 500  до 13 600 грн або обмеженням чи позбавленням волі на строк до двох років.

У разі, якщо вартість незаконно видобутих копалин у 100 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян або незаконно видобуваються корисні копалини загальнодержавного значення, передбачено покарання у вигляді штрафу на суму від 51 000 грн до 85 000 грн або обмеження чи позбавлення волі на строк до трьох років.

Якщо ж видобуток проводився організованою групою та спричинив загибель людей чи інші тяжкі наслідки, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Окрім того, в Кодексі України про адміністративні правопорушення за самовільне користування надрами, укладення угод, які в прямій чи прихованій формі порушують право власності на надра, передбачено накладення штрафу у розмірі від 1 700 до 3 400 гривень для звичайних громадян і від 3 400 до 8 500 грн – для посадових осіб.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.


ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від GiraffВід Smi.biz

Ми в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com