Валенса висунув Сенцова на Нобелівську премію миру – Київ Інфо

Валенса висунув Сенцова на Нобелівську премію миру

Екс-президент Польщі Лех Валенса направив заяву до Нобелівського комітету, щоб врятувати життя Олега Сенцова.

ВРЯТУВАТИ ЖИТТЯ Сенцова. Колишній президент Польщі Лех Валенса висунув кандидатуру українського режисера Олега Сенцова на Нобелівську премію миру. Заява Валенси передала кінопродюсер Анна Паленчук.

Лех Валенса сам є лауреатом Нобелівської Премії миру 1983 року – за свою боротьбу за вільну Польщу. Нобелівська премія миру вручається тільки прижиттєво, тому кандидатура Олега Сенцова – це і спосіб врятувати життя режисерові.

Лех Валенса, екс-Президент Польщі:

— Олег Сенцов, на моє глибоке переконання, втілює все ідеали, які мотивували мене під час моєї мирної боротьби за майбутнє світу. Віра в демократію, в мирні методи боротьби, відмова від ненависті, дії для зміцнення братерства між народами і самопожертву на користь інших несправедливо скривджених людей — це всі риси, гідні високого визнання вільного світу.

В контексті. Лех Валенса – засновник і перший керівник профспілки «Солідарність», яка боролася проти комуністичного режиму в Польщі і фактично розвалила його. Пізніше Валенса став першим Президентом демократичної Польщі.

Нагадаємо, що лідер групи «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук під час концерту на НСК «Олімпійський» закликав звільнити українського політв’язня Олега Сенцова, який голодує в російській колонії 104-й день.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook