Венедіктова, яку призначив Зеленський, згортає реформи в прокуратурі – Atlantic Council | Київ.Info

Венедіктова, яку призначив Зеленський, згортає реформи в прокуратурі – Atlantic Council

Венедіктова, схоже, відмовляється від реформи прокуратури, вважає заступниця директора Євразійського центру Атлантичної Ради

Президент Володимир Зеленський повернув в українську політику погані старі методи, а його призначенці згортають проєвропейські реформи.

Про це йдеться у статті Мелінди Гарінг, заступниці директора Євразійського центру Атлантичної Ради (Atlantic Council).

Вона, зокрема, зазначає, що політична соратниця Володимира Зеленського Ірина Венедіктова, яка ніколи не була прокурором, призначена на посаду генпрокурора, почала згортати реформування органів прокуратури.

«Він замінив Руслана Рябошапку на Ірину Венедіктову, політичну приятельку, яка ніколи не була прокурором. І результати були передбачуваними: Венедіктова, схоже, відмовляється від реформи прокуратури. Вона скасувала деякі звільнення Рябошапки та заблокувала участь іноземних партнерів і громадянського суспільства в перевірці прокурорів. Центр із протидії корупції заявив, що її рішення означає, що «…представники громадянського суспільства та іноземні партнери не матимуть жодного впливу на ухвалення рішень», – написала Гарінг.

Після Рябошапки Зеленський звільнив керівників податкової та митної служб, «які мають гарну репутацію на Заході за їхню чесність, порядність і компетентність», йдеться у статті.

Гарінг також повідомляє, що за отриманою інформацією може початись переслідування Уляни Супрун, яка намагалась реформувати систему охорони здоров’я в Україні.

«Ми отримали достовірний звіт про те, що може бути розпочато розслідування стосовно лікарки Уляни Супрун, яка чудово виконувала обов’язки в. о. міністра охорони здоров’я і спробувала реформувати хитку систему охорони здоров’я України. Будь-яке переслідування Супрун або її чоловіка, як громадян США, більше ніж здивувало б Вашингтон і Європу», – підкреслила Гарінг.

«На горизонті є й інші тривожні знаки. Реформатори переживають, що триває реванш, і державна служба, медична, антикорупційна та фіскальна реформи піддаються атакам.

«Заходу потрібно чітко висловлюватися і спостерігати за подіями в Києві», – наголошує Мелінда Гарінг.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com