Від 1 січня українці зможуть змінювати по батькові: чи буде попит | Київ.Info

Від 1 січня українці зможуть змінювати по батькові: чи буде попит

Згідно з новим законом, вільно міняти третій рядок паспорта можна з 16 років.

По батькові — за бажанням. Скоро українці зможуть змінювати “по батькові” в паспорті. Відповідний закон проголосували депутати. Розмови про необхідність упровадження цієї новації ходили вже кілька років.

У списку планів Анни на 2021 рік першим пунктом — похід до РАЦСу.

“В мене дуже погані асоціації, він (батько. — Ред.) був алкоголіком, дуже агресивним алкоголіком, тож у мене з моїм “по батькові” дуже погані асоціації, я його ніде не використовую і ніколи нікому не казала, хто я по батькові”, — розповідає вона.

Дівчина вже давно змінила батьківське прізвище на дівоче мамине, тоді ж хотіла і позбутися “по батькові”.

 “Я не розумію, чому я маю нести далі ім‘я людини, яка мені зробила лише зло”, — говорить вона.

Згідно з новим законом, вільно міняти третій рядок паспорта можна з 16 років. І це занадто юний вік, вважає Олександр Стець, голова громадської організації батьків. До того ж певен, що закон порушує права батьків.

“Давайте поговоримо про право батька, який виховував дитину, який вкладався в дитину і в один момент він чує від дитини про те, що буде змінено по батькові, тобто підрізати його коріння”, — зазначає він.

Щороку в Україні тисячІ людей змінюють імена. Набагато частіше — прізвища, однак це пов’язане з тим, що зазвичай дівчата беруть прізвище чоловіка після одруження. Попит на зміну “по батькові” теж буде, певні в Мін’юсті.

По батькові – за бажанням. Скоро українці зможуть змінювати по батькові в паспорті. Відповідний закон проголосували депутати. Розмови про необхідність упровадження цієї новації ходили вже кілька років. Проте в ініціативи є як і прихильники, так і критики.

Перший українець, який від 1 січня змінить по батькові, насправді стане вже другим. В 2013-му році Наталя Гарнага добилась такого права в Європейському суді. Саме цей прецедент став одним із рушіїв впровадження нового закону. Десять років через суди жінка домагалася зміни по батькові. Коли їй було 12 років, тато пішов із родини. Відтоді щоразу чути “Наталя Володимирівна”, каже, було нестерпно.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com