Віктор Гвоздь: Українська розвідка ніколи не відчувала, що за нею стоїть потужна держава – Київ Інфо

Віктор Гвоздь: Українська розвідка ніколи не відчувала, що за нею стоїть потужна держава

Питання захищеності розвідки є досить хитким, адже часто вона використовує інструментарій, який є поза законом. А тому, щоб мати на це право і бути захищеним, потрібно, щоб за розвідкою стояла потужна держава та відповідне політичне керівництво.

На цьому наголосив екс-голова Служби зовнішньої розвідки Віктор Гвоздь в ефірі проекту «HARD» з Наташею Влащенко на телеканалі ZIK.

«Якщо аналізувати нашого головного супротивника, то розвідки Росії має дуже давні традиції проведення операцій із ліквідації своїх колишніх розвідників або ж людей, які їм зрадили. І саме Радянський Союз був родоначальником проведення таких операцій. Ще з часу громадянської війни у підрозділі «ВЧК», зокрема в «ИНО», була створена група так званих ліквідаторів», – зауважив Віктор Гвоздь.

Екс-голова зовнішньої розвідки пояснює, що подібні служби працюють у багатьох державах світу, зокрема в США та Ізраїлі. Тоді як в Україні такої традиції немає, як і чіткої політики щодо зрадників своєї держави.

«Наскільки мені відомо, в Україні ні воєнна, ні політична розвідка такими акціями не займалася. Передовсім, це все залежить від політичної волі високопосадовців. Тоді як українська розвідка ніколи не відчувала, що її прикриває влада, і навіть зараз, після кількох років війни.

Загалом питання захищеності розвідки є досить хитким, адже вона часто використовує інструментарій, який є поза законом. А тому, щоб мати на це право і бути захищеним, потрібно, щоб за розвідкою стояла потужна держава та відповідне політичне керівництво», – пояснив екс-голова Служби зовнішньої розвідки Віктор Гвоздь.

Як повідомлялося, політичний експерт Олесь Доній заявив про російську агентуру серед працівників СБУ.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Google новини та Facebook.

ВІД MY.UA

Ми в Facebook