Візит Дуди: Київ сподівається на збільшення дозволів для українських перевізників | Київ.Info

Візит Дуди: Київ сподівається на збільшення дозволів для українських перевізників

Якщо Варшава не піде назустріч, Київ піде у Єврокомісію.

З огляду на зростання обсягів торгівлі між Польщею і Україною, а також між Україною і ЄС, Київ сподівається, що Варшава врахує наші побажання щодо збільшення кількості польських дозволів для українських перевізників.

Про це ТСН.ua розповів заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

“Питання нестачі польських дозволів для українських перевізників залишається актуальним і є предметом переговорів у рамках Змішаної українсько-польської комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень. Ми сподіваємося, що польська сторона з об’єктивних причин, а саме з огляду на зростання обсягів торгівлі між нашими державами, а також між Україною і ЄС, врахує наші побажання щодо збільшення кількості таких дозволів. У рамках візиту президента Польщі до України буде можливість також поспілкуватися про це міністрам інфраструктури двох країн”, – зазначив Василь Боднар.

Нагадаємо, проблема з дозволами для українських перевізників у відносинах України і Польщі постала торік. Тоді Варшава, порушуючи Угоду про асоціацію, на третину скоротила кількість дозволів на перевезення вантажів українськими перевізниками. Неодноразові двосторонні переговори на рівні профільних міністерств результату не дали.

Після першої зустрічі Володимира Зеленського з Анджеєм Дудою у Варшаві торік у серпні, це питання вдалося зрушити з мертвої точки – українські перевізники отримали додатково 5 тис. дозволів. Проте зараз ситуація з нестачею польських дозволів знову постала на порядку денному. І якщо Варшава, як і торік, не зробить крок назустріч, Україна буде змушена звернутися до Єврокомісії.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook