Влада зупиняє найважливішу реформу в Україні, – політик | Київ.Info

Влада зупиняє найважливішу реформу в Україні, – політик

Децентралізація, яка дала громадам реальний шанс для розвитку, може бути скасована найближчим часом.

Про це заявив голова виконкому Львівської обласної організації політичної партії «Наш край» Орест Матвіїшин, пише «Гал-інфо».

Відтак політик закликав Парламент терміново внести до Конституції визначення OTГ як адміністративних одиниць.

«Влада згортає найважливішу реформу країни. Децентралізація може бути скасована рішенням Конституційного Суду, бо об’єднані громади не передбачені основним законом як адміністративні одиниці. «Наш край» вимагає від Верховної Ради терміново визначити конституційний статус об’єднаних територіальних громад», – зазначив Орест Матвіїшин.

За словами політика, ВРУ та Уряд повинні ухвалити ще низку рішень для розвитку децентралізації:

«Ми вимагаємо передати OTГ землі через ухвалений закон, щоб закріпити їх у власності громад та позбавити Кабмін можливості у ручному режимі впливати на них. Також ми наполягаємо на забороні перекладання будь-яких витрат, які має забезпечувати держава, на плечі громад. Реформи для людей, а не люди для реформ».

Нагадаємо, Уряд схвалив розпорядження щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Відповідне рішення було ухвалене 31 січня 2018 року на засіданні Кабінету Міністрів за ініціативи Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com