Водіям доведеться проходити оновлену медкомісію для отримання прав | Київ.Info

Водіям доведеться проходити оновлену медкомісію для отримання прав

У МОЗ розробили новий проект наказу з медичними протипоказаннями для тих, хто планує отримувати водійські посвідчення після автошколи. Повторно пройти медкомісію доведеться і тим, хто документи втратив або переоформляє.

Для інших, за нинішніми правилами, періодичність медогляду у віці до 55 років залишається незмінною – раз у 10 років. Те ж відноситься і до тих, хто права почав отримувати в минулому році за новими правилами на два роки – заново проходити медкомісію після затвердження нових вимог не потрібно.

Сьогодні, згідно ПДР, довідка про стан здоров’я не є обов’язковим документом, який повинен мати при собі кожен водій. Однак, папір необхідна для початку навчання майбутнім водіям.

За новим документом, у видачі довідки пропонується відмовляти:
– Алкоголікам, наркоманам і токсикоманам.
– При певних ендокринологічних захворюваннях, що супроводжуються розладами свідомості і коматозним станом.
– При гіпертонії III ступеня (гіпертонічний криз – надмірне підвищення артеріального тиску).
– Людям з дефектами (або травматичної деформацією) кісток черепа з неврологічною симптоматикою.
– При стійких зміни в бронхолегеневій системі з вираженою легеневою недостатністю.
– З хронічними порушеннями нервової системи і психічними протипоказаннями (порушення пам’яті, сприйняття дійсності, поведінки та ін.).
– Епілептикам, розумово відсталим тощо.

Втім, благі наміри чиновників можуть не призвести до поліпшення ситуації. Адже такі довідки можна купити чи не в інтернет. Після вступу у силу нових правил медогляду, ціна питання може значно зрости, адже медики повинні будуть закривати очі на досить широкий перелік захворювань.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.Від GiraffМи в Facebook

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com