ВИМУШЕНЕ СИРІТСТВО: ЧОМУ В УКРАЇНІ 48 ТИСЯЧ ДІТЕЙ ЖИВУТЬ В ІНТЕРНАТАХ, МАЮЧИ БАТЬКІВ | Київ.Info

ВИМУШЕНЕ СИРІТСТВО: ЧОМУ В УКРАЇНІ 48 ТИСЯЧ ДІТЕЙ ЖИВУТЬ В ІНТЕРНАТАХ, МАЮЧИ БАТЬКІВ

Чимало батьків не знаходять кращого за інтернат освітнього та виховного рішення поруч із домом.

Понад 48 тисяч дітей в Україні роками вчаться і ночують в інтернатах – часто при живих, а інколи й небідних батьках.

Замість школи поруч із домом і життя разом із батьками в красивому будинку на краю села двійнята з Тернопільщини отримали ночівлю в інтернаті у кімнатах по семеро дітей та життя за розкладом державної установи.

“Якби вони сказали, що їм некомфортно чи хочуть додому, ми б їх забрали”, – говорить мати двійнят.

Мати – секретарка у сільській раді, тато веде домашнє господарство. Десятирічних Катю та Данила батьки віддали в санаторний інтернат для лікування туберкульозу – спочатку тимчасово: підлікувати від частих бронхітів.

До інтернату добиратися 15 кілометрів бездоріжжям. Додому щодня повертатися діти стали дедалі рідше, рейсові автобуси нечасті, а дороги взимку заметені.

“Спочатку вечорами плакала, але я робила все заради них. Зимою було таке, що по тижню не було дороги, а ми хотіли, щоб діти здобули освіту”, – говорить мама двійнят.

Батьки звикають жити без дітей, а діти в інтернатах затримуються й виростають фактично без сім’ї. Наслідки колективного виховання такі – лише щодесятий після інтернату реалізується в житті, більшість – ідуть у кримінал, алкоголізм та безробіття.

ТСН розшукала родину, яка руйнує стереотипи, що в таких установах діти знедолені.

“З’ясувалося, що 40% – це цілком нормальні сім’ї, які просто скористались такою можливістю влаштувати дитину… Це класна сільська родина. Феномен в тому, що в такому селі недоступні хороші послуги”, – говорить експертка проєкту “Реформування закладів інституційного догляду та виховання дітей” у Тернопільській області Зінаїда Кияниця.

Це нині двійнят уже рік з інтернату батьки забирають додому щодня – на власному авто чи автобусі. Їхня школа-інтернат потрапила під реформу, дітей перевели на денне навчання. Перевірка санаторного інтернату довела – необхідності в лікувальному профілі немає.

Санаторний інтернат планують перетворити на звичайний ліцей, де діти не ночуватимуть. Для цього дають перехідних  4 роки. Уже з першого вересня приберуть зайві ліжка. Довозити дітей додому буде шкільний автобус, який іще мають закупити.

Завдяки реформі інтернатів в Україні до життя вдома в сім’ї замість ночівлі в установах за рік повернули  8 тисяч дітей.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook