Виробники меду можуть отримати гранти від міжнародних проектів Джерело: Agravery.com | Київ.Info

Виробники меду можуть отримати гранти від міжнародних проектів Джерело: Agravery.com

Минулого року три виробники меду отримали грант від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP). Загалом за 3,5 роки в рамках проекту відбулося 147 заходів з бджільництва, у яких взяли участь понад 7,7 тис. бджолярів.

Про це розповів Дмитро Ніколаєв, керівник Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), передає AgroPortal.ua.

«Наш проект працює з виробниками фруктів і овочів, але одним із головних його завдань є об’єднання зусиль виробників, підтримка малого та середнього бізнесу, кооперація між виробниками. Три роки тому ми вирішили, що неможливо покращити роботу виробників фруктів і овочів, не залучаючи до цього бджолярів, адже це синергія, яка допомагає двом галузям», — зазначає Ніколаєв.

Він додає, що на даний момент учасниками Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва є 4,4 тис. бджолярів півдня України. Основний фокус у роботі з бджолярами направлений на розвиток бізнес-складової у діяльності виробників меду, зокрема, розширення та розвиток можливостей щодо створення додаткової вартості, доступ до ринків з вищою дохідністю через об’єднання та консолідацію зусиль.

«Ми радимо виробникам концентруватися не лише на виробництві меду, а на можливостях, які існують щодо запилення та виробництва інших продуктів бджільництва. Ми живемо в час, який змінить життя кожного виробника, і ми повинні шукати нові можливості й засоби щодо реалізації продукції та пошуку нових ринків збуту», — зауважує експерт.

Слід наголосити, що також проектом UHBDP велика увага приділяється поліпшенню методів виробництва та технологій, удосконаленню виробництва, сприянню розвитку взаємовідносин із постачальниками. Задля цього бджолярам пропонується купувати матеріальні ресурси через програму електронних ваучерів, що дає можливість отримати знижку при купівлі необхідних товарів. 710 бджолярів скористались перевагами цієї програми.

«Зовсім скоро стартує онлайн-курс бджоляра, слухачами якого зможуть стати всі бажаючі. Сьогоднішня ситуація вимагає ще більшої підтримки малого та середнього бізнесу з боку проекту, і ми шукаємо нові шляхи, чим можемо допомогти бджолярам і виробникам плодоовочевої продукції», — підкреслив фахівець.

Нагадаємо, до масової загибелі бджіл призвели речовини, які входять до протруйників насіння.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Київ.Info» у Twitter та Facebook.

Від Oblivki

Від Giraff


Від Novostimira


Ми в Facebook